Се препорачува сигурна услуга

Опрема за обележување етикети CTPE-85

7202

989851
 • Опрема за налепници со етикети
 • Етикета, налепница за лого, печатење со баркодови.
 • Опрема за налепници со етикети
 • Етикета, налепница за лого, печатење со баркодови.

Популарни пребарувања

триесет%

Како да започнете бизнис со стакло ампули?

40%

Технологии и опрема за обележување

20%

Како да се инвестира во производство на етикети со самолепливост?

триесет%

Купете готов бизнис за производство на ампули од пеницилин?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за обележување етикети CTPE-85

Опремата за обележување налепници CTPE-85 совршено спроведува етикетирање во реално време и печатење на баркод и лого. Флексибилна замена на печатените содржини, без етикети пред печатење со истовремено печатење на баркодови и лого, итн. Оваа машина е прилагодена за електронски систем за контрола на шифри, систем за контрола на логистика и анти-фалсификувана апликација во фармацевтската, прехранбената, тутунската индустрија, здравството и др. итн. Интеграцијата на термичко печатење и етикетирање во еден процес помага во забрзување и зголемување на обемот на обележување во трговските индустрии. На барање на клиентите, може да биде опремено со електронски ваги и читачи на баркодови и автоматска елиминација за контрола на управувањето со производството и логистиката. За навремено управување и системска интеграција, компјутер е поврзан преку мрежна врска. Стандардниот отворен интерфејс, електронскиот систем за мониторинг на системот, логистичкиот систем за управување и лажната контрола можат слободно да се поврзат. Дополнителни карактеристики за обработка на итни случаи, како што е повторно обележување, додавање на функции за етикета за да се исполнат посебните барања на производната линија. Автоматски аларм и стоп на машината кога нема етикета или лента. Може да биде дополнително опремено со воздушен уред за пневматско обележување, обележување на аголот и обележување со широк опсег. Машината има компактна структура, стабилност, леснотија на поставување и сигурна врска.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 41.580 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за обележување етикети CTPE-85

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Ампули на пенилин Самолепливи етикети Стаклени ампули Амбала пакување Амбалажа за шишенце Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

триесет%

Како да започнете бизнис со стакло ампули?

40%

Технологии и опрема за обележување

20%

Како да се инвестира во производство на етикети со самолепливост?

триесет%

Купете готов бизнис за производство на ампули од пеницилин?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ НА ЛАБЕЛСКИ СТЕКОВИ НА АМПУЛ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEЕМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И МЕДИЦИНСКИ ПРОДУКЦИИ.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Опрема за етикети со налепници „CTPE-85“
Големина на товар: Ширина: ≤ 100 мм
Максимална брзина на обележување: 50-300 вртежи во минута
Точност на етикетирање: ± 1,5 mm
Напон: 220V AC ± 5%, 50Hz, 1800 W
Големина на пакување: 3900x1000x1800 mm
Тежина: 400 кг
Тежина на испорака: 500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за етикетирање на готови етикети CTPE-85.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за обележување на готови етикети може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Нашата компанија произведува фармацевтски препарати во стаклени ампули, ја купивме оваа опрема за лепење етикети со лепило со информации. Идеално, постои функција на печатење на етикетата број на серија и датум на истекување.

Максим Глиуз, Москва

Етикетите се притискаат што е можно поефикасно, без воздушни меури. Брзината и притисокот на етикетата на површината на ампулата или шишето се прилагодливи. Хранење ампули од вертикална бункер.

Золотарева Екатерина, Тула

Одлична машина за обележување стаклени ампули или шишиња со пеницилин. Со подвижна брзина од 40 метри во минута, што ви овозможува да произведувате 30-180 етикети во минута.

Хохлов ШаулСевастопол

Можеме да кажеме со сигурност дека опремата се покажа како одлична, што постојано ја забележаа и задоволните вработени и последователните услуги за гаранција.

Краснова Маргарита ИвановаРегионот на Липецк

Не можевме да најдеме универзална машина за обележување на ампули. Minipress беше во можност брзо да ги собереш и избави. Благодарам.

Еловскаја Е.В.., Петрозаводск

Оваа етикета машина е многу практична и брза. Ви благодариме на minipress за активната помош.

Кревицки Антон Павлович, Инженер, Ижевск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за налепница на готови етикети ctpe-85.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: