Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Опрема за обележување шишиња на шишиња со ампула / Машина за хоризонтално обележување за тркалезни шишиња WLM-85

Машина за хоризонтално обележување за тркалезни шишиња WLM-85

7213

989874
 • Машина за хоризонтално обележување за кружни шишиња
 • Ампули по етикетирање
 • Машина за хоризонтално обележување за кружни шишиња
 • Ампули по етикетирање

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете продажба на машини за обележување медицински пакувања

20%

Етикетирање на ампули и ампули во современото фармацевтско производство

36%

Купете ефтин етикета за самолепливост во Украина

14%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Опрема за обележување шишиња на шишиња со ампула / Машина за хоризонтално обележување за тркалезни шишиња WLM-85

Машина за хоризонтално обележување за тркалезни шишиња WLM-85

WLM-85 хоризонталната тркалезна шише машина е дизајнирана за етикетирање медицинска амбалажа (на пр., Усни течни шишиња, ампули, ампули), канцелариски материјал (на пр., Пакување за цврсти или течни лепила), како и производи како што се батерии. Опремата е опремена со plateвезда плоча за непречено снабдување со материјал и функција за набудување за автоматско запирање на струјата кога нема материјал. Структурно, плочката со starвезда за хранење лесно се расклопува, механизмот за прицврстување на замаецот е од типот на кревање, со што работата и одржувањето се изведуваат лесно и едноставно. Метод на обележување: хоризонтално трчање на подвижна лента. Точноста на обележувањето се постигнува со фиксирање на положбата на ролната на етикетата. Форма на шишиња: шишиња со широк круг и шишиња со нестабилно дно. Материјал: пластични шишиња, стаклени шишиња, метални шишиња. Опсегот на етикетирани производи: прехранбени производи (колбаси, слатки), лекови (орални течности, раствори за инјектирање (ампули), ампули), канцелариски материјал (течност за корекција, тврди и течни лепила, пенкала, итн.), Производи за чистење домаќинства, козметика и др. произведена стока (батерии со големина 3,5,7, мали пакувања спрејови, итн.).

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 33.210 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за хоризонтално обележување за тркалезни шишиња WLM-85

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Самолепливи етикети Фармацевтска опрема Вијали Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете продажба на машини за обележување медицински пакувања

20%

Етикетирање на ампули и ампули во современото фармацевтско производство

36%

Купете ефтин етикета за самолепливост во Украина

14%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Машина за хоризонтално обележување за кружни шишиња „WLM-85“
Моќност: AC220V (± 10%) / 1φ 50 / 60HZ, 750W
Брзина на етикетирање (вклучително и печатење): макс. 350 парчиња / мин
Внес на извор на воздух: 5 кг / см2
Точност на етикетирање: ± 0,5 мм (зависи од дијаметарот на шишето и должината на етикетата)
Големина на шишињата што треба да се обележат (м / м):
Дијаметар: 10 ~ 30 mm
Висина: 15 ~ 100 мм
Прифатлива ознака Должина: 15 ~ 180мм
Применлива ширина на етикетата: 180 mm
Внатрешен дијаметар на ролна: приближно 76 mm
Надворешен дијаметар на ролна: приближно 380 mm
Прилагодување на брзината на транспортерот: stepless
Димензии: 2085 × 620 × 1770 mm
Големина на пакет: 1950х800х1750 мм
Тежина: 350 кг
Тежина на испорака: 450 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате машината за обележување на хоризонталното шише со WLM-85.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за хоризонтално обележување на тркалезни шишиња може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Имаме широк спектар на производи во стаклени и пластични шишиња на кои сакате да лепите етикети. Автоматската машина на овој модел има широк спектар на поставувања. Сите позиции беа затворени со една машина за автоматско обележување.

Анатолиј Илин, Брјанск

Автоматска машина за обележување што може да лепи етикети на пластични шишиња со кружни и квадратни лекови. Тоа беше важно за нас.

Алексеј Дмитријевич, Јарослав

Нашата компанија имаше проблем со снабдувањето со опрема на претпријатието - машина за обележување. Потоа го набавија во MiniPress. Што беа многу задоволни.

Књажев Н.ју., GE HealthcoreАзбест

При изборот на опрема за обележување на ампули. Машината за обележување се покажа како соодветна опција за нас. Благодарам за помошта!

Ларијова ВераРегионот Свердловск.

Ние го проширивме производството. Итно е потребна машина за етикетирање на ампули. Одлучивме да соработуваме со компаниите со миниперис. Не жали се. Сега и во иднина планираме да соработуваме со оваа компанија!

Анџелина Федоровна Кац, Инженер за технологијаog, Регионот Новосибирск

Беше неопходно за производство на машина за обележување шишиња. Менаџерот на компанијата се фокусираше на сите модели и опсези што ни се потребни. Резервирал автомобил. Задоволен од изборот!

Петровска Антонина, ДОО „Натафармасан“, Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  хоризонтално обележување машина за тркалезни шишиња wlm-85.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: