Се препорачува сигурна услуга

WLM-76 тркалезна шише машина

7213

989939 година
 • Тркалезна машина за обележување шишиња
 • Етикетирање на шишиња
 • Тркалезна машина за обележување шишиња
 • Етикетирање на шишиња

Популарни пребарувања

40%

Пронајдете продажба на машини за етикетирање за обележување стаклени и пластични шишиња

триесет%

Етикетирање стаклени и пластични шишиња во современото фармацевтско производство

35%

Купете ефтини етикети со лепило во Москва

триесет%

Како да го организирате вашиот бизнис за обележување?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

WLM-76 тркалезна шише машина

WLM-76 тркалезна шишиња машина се користи за обележување стакло и пластични шишиња во индустријата за храна, фармацевтски и хемиски производи. Опремата автоматски запира и дава сигнал кога открива проблеми како што се недостаток на етикета, нарушување на интегритетот на етикета, губење на етикета, стоп за итни случаи, отстапувања во инверторот, отсуство на лента за копирање на печатач итн., Програмираниот компјутерски серво етикетиран систем брзо реагира со брзото позиционирање на етикетата со голема брзина со користење на автоматско скенирање и мемориски функции, без влезен сигнал и поставки и работи стабилно без дефекти долго време, зголемувајќи ја продуктивноста и квалитетот во големи размери . Високо ефикасниот интелигентен систем за компјутерска контрола со човечки машински интерфејс чувствителен на допир (HMI) ја олеснува работата на операторот. Екранот брзо прикажува промени во режимот на работа поради автоматско тестирање, што му овозможува на операторот веднаш да ги отстрани отстапувањата. Овој модел може да биде опремен со печатач со голема брзина. Куќиштето на опремата е изработено од алуминиум Т6 и не'рѓосувачки челик SUS304 во согласност со GMP стандардите.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 27.810 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: WLM-76 тркалезна шише машина

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Самолепливи етикети Фармацевтска опрема Вијали Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

40%

Пронајдете продажба на машини за етикетирање за обележување стаклени и пластични шишиња

триесет%

Етикетирање стаклени и пластични шишиња во современото фармацевтско производство

35%

Купете ефтини етикети со лепило во Москва

триесет%

Како да го организирате вашиот бизнис за обележување?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

WLM-76 тркалезна шише машина
Моќност: AC220V, 1φ 50 / 60HZ
Брзина на обележување: макс. 100 парчиња / мин
Точност на етикетирање: ± 1 mm (во зависност од карактеристиките на производот, материјалот, цврстината и големината)
Прифатлива ознака Должина: 20 ~ 330мм
Применлива ширина на етикетата: 140 mm
Внатрешен дијаметар на ролна: приближно 76 mm
Надворешен дијаметар на ролна: приближно 380 mm
Димензии: 1950 × 1150 × 1260 mm
Големина на пакетот: 2050x1050x1150 mm
Тежина: 250 кг
Тежина на испорака: 350 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате машината за етикетирање на тркалезно шише WLM-76.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за обележување на шишињата за тркала може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Имаме широк спектар на производи во стаклени и пластични шишиња на кои сакате да лепите етикети. Автоматската машина на овој модел има широк спектар на поставувања. Сите позиции беа затворени со една машина за автоматско обележување.

Анатолиј Илин, Брјанск

Автоматска машина за обележување што може да лепи етикети на пластични шишиња со кружни и квадратни лекови. Тоа беше важно за нас.

Алексеј Дмитријевич, Јарослав

Нашата компанија имаше проблем со снабдувањето со опрема на претпријатието - машина за обележување. Потоа го набавија во MiniPress. Што беа многу задоволни.

Књажев Н.ју., GE HealthcoreАзбест

При изборот на опрема за обележување на ампули. Машината за обележување се покажа како соодветна опција за нас. Благодарам за помошта!

Ларијова ВераРегионот Свердловск.

Ние го проширивме производството. Итно е потребна машина за етикетирање на ампули. Одлучивме да соработуваме со компаниите со миниперис. Не жали се. Сега и во иднина планираме да соработуваме со оваа компанија!

Анџелина Федоровна Кац, Инженер за технологијаog, Регионот Новосибирск

Беше неопходно за производство на машина за обележување шишиња. Менаџерот на компанијата се фокусираше на сите модели и опсези што ни се потребни. Резервирал автомобил. Задоволен од изборот!

Петровска Антонина, ДОО „Натафармасан“, Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  wlm-76 машина за обележување на тркалезно шише.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: