Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Опрема за обележување шишиња на шишиња со ампула / Полу-автоматска етикета за шишиња за шишиња НПЕ 24

Полу-автоматска етикета за шишиња за шишиња НПЕ 24

7207

989839 година
 • Полу-автоматска етикета за шише за круг
 • Етикетирање на кружни шишиња
 • Полу-автоматска етикета за шише за круг
 • Етикетирање на кружни шишиња

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете попуст продажба на машини за обележување шише

13%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

36%

Купете ефтина опрема за обележување за кружни шишиња во Москва

14%

Комплетен сет на производство за означување машина за кружни шишиња

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Опрема за обележување шишиња на шишиња со ампула / Полу-автоматска етикета за шишиња за шишиња НПЕ 24

Полу-автоматска етикета за шишиња за шишиња НПЕ 24

Полу-автоматска машина за обележување на шишиња со шише НПЕ 24 широко се користи во прехранбената, медицинската, електронската, металуршката индустрија, во производството на хемикалии за домаќинство и пластика и др. Машината може да лепи етикети на сите видови шишиња за шишиња, како што е медицинска амбалажа орални раствори, ксилитол, шишиња за шампон, мали шишиња во форма на шишиња, кружни козметички шишиња, итн. Опремата е опремена со сензор со стандарден електронски систем за контрола, кој овозможува автоматско точно и точно означување. Компактна структура, функција за чекање, функција на сметка за да се олесни организацијата на производството. Може да ја конфигурирате машината за кодирање. Симултаното обележување и етикетирање го поедноставува процесот на пакување и ја подобрува ефикасноста на производството.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.986 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Полу-автоматска етикета за шишиња за шишиња НПЕ 24

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Самолепливи етикети Фармацевтска опрема Вијали Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете попуст продажба на машини за обележување шише

13%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

36%

Купете ефтина опрема за обележување за кружни шишиња во Москва

14%

Комплетен сет на производство за означување машина за кружни шишиња

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Полу-автоматска машина за обележување на шише со шише НПЕ 24
Големина на шишиња за појавување
Надворешен дијаметар: 20 ~ 140 (мм)
Висина: 20 ~ 300 (mm)
Погодни големини на етикетата
Ширина: 10 ~ 150 (mm
Должина: 10 ~ 350 (mm)
Продуктивност: 10 ~ 40 парчиња / мин (зависи од големината на етикетата)
Напон: 220V, 50Hz
Моќност: 120 W
Големина на пакетот: 600 × 560 × 600 mm
Тежина: 45 кг
Тежина на испорака: 60 ​​кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете NPE 24 полуавтоматски етикети за тркалезно шише.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Полу-автоматска етикета за тркалезно шише може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Имаме голем асортиман на производи во стаклени и пластични шишиња кои бараат етикетирање. Автоматската машина на овој модел има широк спектар на поставувања. Сите позиции беа затворени со една машина за автоматско обележување.

Анатолиј Илин, Брјанск

Автоматска машина за обележување што може да лепи етикети на пластични шишиња со кружни и квадратни лекови. Тоа беше важно за нас.

Алексеј Дмитријевич, Јарослав

Нашата компанија имаше проблем со снабдувањето со опрема на претпријатието - машина за обележување. Потоа го набавија во MiniPress. Што беа многу задоволни.

Књажев Н.ју., GE HealthcoreАзбест

При изборот на опрема за обележување шишиња. Машината за обележување се покажа како соодветна опција за нас. Благодарам за помошта!

Ларијова ВераРегионот Свердловск.

Ние го проширивме производството. Итно е потребна машина за обележување шишиња. Одлучивме да соработуваме со компаниите со миниперис. Не жали се. Сега и во иднина планираме да соработуваме со оваа компанија!

Анџелина Федоровна Кац, Инженер за технологијаog, Регионот Новосибирск

Беше неопходно за производство на машина за обележување шишиња. Менаџерот на компанијата се фокусираше на сите модели и опсези што ни се потребни. Резервирал автомобил. Задоволен од изборот!

Петровска Антонина, ДОО „Натафармасан“, Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  полуавтоматско означување на тркалезно шише npe 24.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: