Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско полнење на капсули SJP-8CD

7156

989375
 • Автоматска машина за полнење капсули во прав
 • Капсули за полнење со гранули
 • Автоматска машина за полнење капсули во прав
 • Капсули за полнење со гранули

Популарни пребарувања

55%

Производители на капсули

31%

Прегледи за авто капсулатори

50%

Како да се инвестира во производство на капсули?

50%

Што е капсулатор?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско полнење на капсули SJP-8CD

Автоматска опрема за полнење на капсули со прав SJP-8CD е наменета за целосно автоматско полнење на тврди желатински капсули со прав или микропелети: одвојување, полнење, скрининг на капсули за отпадоци, купени капсули наполнети и исфрлање на готовите капсули надвор. Има неколку канали за мерење во прав, механизам за наизменично движење и прилагодување на фреквенцијата. Опремата се карактеризира со напредна структура, најнов дизајн на десет затворени работни станици и шест работни станици, голема прецизност, низок шум и лесно заменливи матрици за различни типови капсули. Главните делови што се движат и електрониката ги обезбедуваат познати меѓународни брендови, што овозможува стабилност дури и при големи брзини. Сите делови во контакт со материјали се изработени од високо квалитетен не'рѓосувачки челик во согласност со GMP стандардот. Производството со висок квалитет обезбедува и колектор за прашина.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 40,392 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско полнење на капсули SJP-8CD

 • Означено како: Екапсулација Капсули Капсулатор Каталог на опрема Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

55%

Производители на капсули

31%

Прегледи за авто капсулатори

50%

Како да се инвестира во производство на капсули?

50%

Што е капсулатор?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ОБРАЗОВАНИЕ НА КАПСУЛАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД СО КАПСУЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсулатори и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на капсула машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за полнење на капсули со прав "SJP-8CD"
Продуктивност: 800 парчиња / мин
Големина на капсула: # 00 ~ 5 и A ~ E безбедни капсули
Енергија: 380V 50Hz (220V 60Hz), 3-фазни, четири жици
Бруто моќност: 3,25 KW
Главна моќност на моторот: 1,5 KW
Процент Пополнете: > 98%
Вакуум: (.040.04) ~ 0,08 MPa
Ниво на бучава: d 75 dB (A)
Димензии: 980 × 820 × 1960 mm
Големина на пакет: 1660 × 1000 × 2160 мм
Тежина: 800 кг
Тежина на испорака: 900 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки за клиентите да помогнат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за полнење капсули со прав SJP-8CD
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за полнење на капсули со прав може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Препорачувам клиентите да нарачаат неколку комплети резервни делови веднаш по купувањето, кои можат да бидат оштетени за време на работата. Имавме само еден комплет резервни делови, кога оригиналниот сет и резервниот што го скршивме, бевме принудени да не работиме сè додека снабдувачот не испрати нови резервни делови. Запомнете го ова.

Карнаухов В.С.., Архангелск

Тие купиле автоматска капсула машина во компанијата, а во прво време не можеле да ја разберат технологијата на производство, по што се обратиле кон компанијата за консултации. Консултантот Роман Цибулски, јасно ја објасни целата технологија на производство на оваа опрема. Капсулираме 60 илјади капсули со големина 1 за 1 час работа. Перформансите го потврдуваат личното искуство. Ние сме многу среќни што контактиравте со оваа компанија. Ви благодарам!

Пермјаков В.А., Чита

Јас ги користам услугите на MiniPress веќе трет пат, секогаш сум задоволен од ставот на консултантот. Капсула машина со највисок квалитет.

Генадиј, Симферопол

Нарачавме опрема за производство на капсули. Соодветна опција беше машина за капсули. Сите барања што беа во извештајот за работа беа исполнети. Вистински професионалци.

Попирина Анастасија Леонидовна, Калуга

Направена е индивидуална нарачка за производство на лекот во капсули. Откако го проучувавме деталниот опис на различните модели на капсула машини на локацијата, сепак дојдовме до заклучок дека тој ни одговара. Нашата инвестиција се оствари. Ви благодариме за брза испорака.

Каблуков Емелијан, Директор, Смоленск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за полнење на капсули sjp-8cd.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: