Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за полнење на капсули LTM-19

7144 година

989200
 • Автоматска машина за полнење капсули
 • Машина за полнење капсули
 • Автоматска машина за полнење капсули
 • Машина за полнење капсули

Популарни пребарувања

46%

Прилагодување на опрема за капсули во производството

31%

Производители и купувачи на автоматски капсулатори

триесет%

Нови методи на капсулација на прашоци во производството во Русија

15%

Активна продажба на тврди желатински капсули, деловни идеи

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за полнење на капсули LTM-19

LTM-19 автоматска машина за полнење на капсули е дизајнирана да ги пополни капсулите со прав, гранули и пелети, особено погодна за производство на големи капсули. Машината е изработена во нов дизајн и е опремена со посебен уред за искри и испуштање на капсули. Доброто запечатување на работната комора обезбедува подобра прилагодливост на машината за работа со прав материјали за полнење на капсули. Стабилни електрични системи за контрола. Станица на поставување и компресија на прав. Совршен систем на пренос. Станица за производство на готови капсули.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за полнење на капсули LTM-19

 • Означено како: Екапсулација Капсули Капсулатор Каталог на опрема Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

46%

Прилагодување на опрема за капсули во производството

31%

Производители и купувачи на автоматски капсулатори

триесет%

Нови методи на капсулација на прашоци во производството во Русија

15%

Активна продажба на тврди желатински капсули, деловни идеи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ОБРАЗОВАНИЕ НА КАПСУЛАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД СО КАПСУЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсулатори и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на капсула машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за полнење на капсули "LTM-19"
Број на продажни места: 19
Продуктивност: 132,000 капсули / час
Вакуум: 110 m3 / час -0.08 ~ 0,04 MPa
Големина на капсула: 00-5
Процент Пополнете: .9 99,9%
Грешка во пополнувањето: < 3 ±
Бучава во мирување: <73 dB (A)
Моќност: 380V, 50 Hz, 8 KW
Димензии: 1200x1070x2100 mm
Големина на пакување: 8 м3
Големина на пакетот: 1200x1070x2100 mm
Тежина: 2500 кг
Тежина на испорака: 2700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем со избор на автоматска машина за полнење капсули LTM-19.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за полнење на капсули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Капсулираме 60 илјади капсули со големина 1 за 1 час работа. Перформансите го потврдуваат личното искуство.

Галина Боршевскаја,  Сизран

Препорачувам клиентите да нарачаат неколку комплети резервни делови веднаш по купувањето, кои можат да бидат оштетени за време на работата. Имавме само еден комплет резервни делови, кога оригиналниот сет и резервниот што го скршивме, бевме принудени да не работиме сè додека снабдувачот не испрати нови резервни делови. Запомнете го ова.

Антон Јасиркин, Белгород

Тие купиле автоматска капсула машина во компанијата, а во прво време не можеле да ја разберат технологијата на производство, по што се обратиле кон компанијата за консултации. Консултантот Роман Цибулски, јасно ја објасни целата технологија на производство на оваа опрема. Ние сме многу среќни што контактиравте со оваа компанија. Ви благодарам!

Григориј, Тамбов

Јас ги користам услугите на MiniPress веќе трет пат, секогаш сум задоволен од ставот на консултантот. Капсула машина со највисок квалитет.

Анатолија, Уфа

Нарачавме опрема за производство на капсули. Соодветна опција беше машина за капсули. Сите барања што беа во извештајот за работа беа исполнети. Вистински професионалци.

Василиса ЛаријоваВиш специјалист за набавки, Вернаја Тура

Направена е индивидуална нарачка за производство на лекот во капсули. Откако го проучувавме деталниот опис на различните модели на капсула машини на локацијата, сепак дојдовме до заклучок дека тој ни одговара. Нашата инвестиција се оствари. Ви благодариме за брза испорака.

Богдан Павлов, Директор, Град Златауст

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за полнење на капсули ltm-19.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: