Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за полнење на капсули LTM-18

7145 година

989273
 • Автоматска машина за полнење капсули
 • Капсули за полнење со гранули
 • Автоматска машина за полнење капсули
 • Капсули за полнење со гранули

Популарни пребарувања

55%

Прилагодување на опрема за капсули во производството

78%

Детален опис на процесот на производство на капсули

21%

Нови методи на капсулација на прашоци во производството во Русија

13%

Купете ефтини тврди желатински капсули во Москва

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за полнење на капсули LTM-18

Автоматската машина за полнење на капсули LTM-18 е контролирана од PLC систем за контрола на електрична енергија, сите компоненти на електрична опрема се од познати меѓународни брендови како што се Mitsubishi, Siemens, Schneider, OMRON и така натаму. Убав дизајн, безбедност и сигурност. Удобен и ефективен екран за компјутерска контрола. Современата SEW мотор и SIEMENS вакуумската пумпа гарантираат стабилност на машината. Опремата е опремена со високо-технолошки увезени камери, кои гарантираат високи перформанси, стабилно функционирање, голема точност, компактна структура и ниско ниво на бучава. Идеален систем за полнење гориво. Технолошко раководство на фидери за гранули и прав.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 41.040 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за полнење на капсули LTM-18

 • Означено како: Екапсулација Капсули Капсулатор Каталог на опрема Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

55%

Прилагодување на опрема за капсули во производството

78%

Детален опис на процесот на производство на капсули

21%

Нови методи на капсулација на прашоци во производството во Русија

13%

Купете ефтини тврди желатински капсули во Москва

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ОБРАЗОВАНИЕ НА КАПСУЛАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД СО КАПСУЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсулатори и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на капсула машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за полнење на капсули "LTM-18"
Број на места: 9
Продуктивност: 72,000 капсули / час
Вакуум: 27m3 / час -0.02 ~ 0,08 MPa
Големина на капсула: 00-5
Процент Пополнете: .9 99,9%
Грешка во пополнувањето: < 3 ±
Бучава во мирување: <70 dB (A)
Моќност: 380V, 50 Hz, 3KW
Димензии: 800х750х1950 мм
Големина на пакување: 5 м3
Големина на пакет: 800х750х1950 мм
Тежина: 850 кг
Тежина на испорака: 1000 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем со избор на автоматска машина за полнење капсули LTM-18.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за полнење на капсули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Препорачувам клиентите да нарачаат неколку комплети резервни делови веднаш по купувањето, кои можат да бидат оштетени за време на работата. Имавме само еден комплет резервни делови, кога оригиналниот сет и резервниот што го скршивме, бевме принудени да не работиме сè додека снабдувачот не испрати нови резервни делови. Запомнете го ова.

Суханова Софија Иванова, Раменској

Тие купиле автоматска капсула машина во компанијата, а во прво време не можеле да ја разберат технологијата на производство, по што се обратиле кон компанијата за консултации. Консултантот Роман Цибулски, јасно ја објасни целата технологија на производство на оваа опрема. Јас ги користам услугите на MiniPress веќе трет пат, секогаш сум задоволен од ставот на консултантот. Капсула машина со највисок квалитет. Многу сме задоволни што се обративте кон оваа компанија. Благодарам!

Казакова Н. Д., Град Димитровград

Нарачавме опрема за производство на капсули. Соодветна опција беше машина за капсули. Сите барања што беа во извештајот за работа беа исполнети. Вистински професионалци.

Фокин Иван ВикторовичВиш специјалист за набавки, Днепропетровск

Направена е индивидуална нарачка за производство на лекот во капсули. Откако го проучувавме деталниот опис на различните модели на капсула машини на локацијата, сепак дојдовме до заклучок дека тој ни одговара. Нашата инвестиција се оствари. Ви благодариме за брза испорака.

Кондратиев Ју. А, Тајмен

Капсулираме 60 илјади капсули со големина 1 за 1 час работа. Перформансите го потврдуваат личното искуство.

Ткаченко Леополд,  Чебоксари

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за полнење на капсули ltm-18.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: