Се препорачува сигурна услуга

Автоматска опрема за полнење на капсули ZHM-80

7154

989332
 • Опрема за автоматско полнење на капсули
 • Капсула на капсула
 • Опрема за автоматско полнење на капсули
 • Капсула на капсула

Популарни пребарувања

15%

Каде е профитабилно да се купи фармацевтска опрема?

25%

Купете капсулатор во Минск

44%

Како да изберете капсулатор

50%

Упатства за употреба на капсулаторот

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска опрема за полнење на капсули ZHM-80

Автоматска опрема за полнење на капсули ZHM-80 е наизменичен тип на машина опремена со ротирачки плочи со дупки за автоматско полнење на капсули со прав. Оптимален дизајн комбиниран со карактеристиките на компактен механизам, мал волумен, низок шум, точна дозирање на полнење, мултифункционалност, стабилност при работа, итн. Се користи за автоматско циклус на полнење на капсули: поделба на делови од капсули, полнење, одвојување на отпадоци од капсули, snaps капсули, исфрлање на готови капсули. Ова е најидеалната опрема за напојување на тврди капсули за фармацевтската и здравствената индустрија за храна. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 33,372 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за полнење на капсули ZHM-80

 • Означено како: Екапсулација Капсули Капсулатор Каталог на опрема Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

15%

Каде е профитабилно да се купи фармацевтска опрема?

25%

Купете капсулатор во Минск

44%

Како да изберете капсулатор

50%

Упатства за употреба на капсулаторот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ОБРАЗОВАНИЕ НА КАПСУЛАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД СО КАПСУЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсулатори и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на капсула машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за полнење на тврди капсули "ZHM-80"
Продуктивност: 48,000 капсули / час
Големина на капсула: 00 # -5 #
Безбедна големина на капсула: A-E
(бара замена на резервни делови / калапи соодветно)
Спојници: прашок / гранули / микротрелки
Напон: 220 / 380V, 50 / 60Hz,
Моќност: 2,2 KW (може да се направи според стандардот на напон на клиентот)
Ниво на бучава: <75 dB
Димензии: 930 × 790 × 1930 мм
Големина на пакетот: 1600 × 1000 × 2150 mm
Тежина: 800 кг
Тежина на испорака: 900 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пополнување тврди капсули ZHM-80.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за полнење на тврди капсули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Набавивме автоматска капсула ZHM-80 машина во компанијата, и на почетокот не можевме да ја разбереме технологијата на производство, по што се обративме кон компанијата за консултации. Консултантот Роман Цибулски, јасно ја објасни целата технологија на производство на оваа опрема. Ние сме многу среќни што контактиравте со оваа компанија. Ви благодарам!

Горбунов Тимур Јухимович, Нефтекамск

Јас ги користам услугите на MiniPress веќе трет пат, секогаш сум задоволен од ставот на консултантот. Капсула машина ZHM-80 со највисок квалитет.

Хитрова Софија, Батајск

Нарачавме опрема за производство на капсули. Соодветна опција беше капсулната машина ZHM-80. Сите барања што беа во извештајот за работа беа исполнети. Вистински професионалци.

Баранов Р. Ју, Нефтејуганск

Направена е индивидуална нарачка за производство на лекот во капсули. Откако го проучувавме деталниот опис на различните модели на капсула машини на страницата, сепак дојдовме до заклучок дека овој ZHM-80 е погоден за нас. Нашата инвестиција се оствари. Ви благодариме за брза испорака.

Ликова Нона, Новочебоксарск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за полнење капсули zhm-80.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: