Се препорачува сигурна услуга

Автоматска опрема за полнење на капсули ZHM-100

7154

989356
 • Опрема за автоматско полнење на капсули
 • Капсула полни тврди капсули
 • Опрема за автоматско полнење на капсули
 • Капсула полни тврди капсули

Популарни пребарувања

35%

Каде е профитабилно да се купи фармацевтска опрема?

триесет%

Купете капсулатор во Москва

40%

Како да изберете капсулатор

27%

Упатства за употреба на капсулаторот

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска опрема за полнење на капсули ZHM-100

Автоматска опрема за полнење на капсули ZHM-100 е наизменичен тип на машина опремена со ротирачки плочи со дупки за автоматско полнење на капсули со прав. Оптимален дизајн комбиниран со карактеристиките на компактен механизам, мал волумен, низок шум, точна дозирање на полнење, мултифункционалност, стабилност при работа, итн. Се користи за автоматско циклус на полнење на капсули: поделба на делови од капсули, полнење, одвојување на отпадоци од капсули, snaps капсули, исфрлање на готови капсули. Ова е најидеалната опрема за напојување на тврди капсули за фармацевтската и здравствената индустрија за храна. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 36.720 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за полнење на капсули ZHM-100

 • Означено како: Екапсулација Капсули Капсулатор Каталог на опрема Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

35%

Каде е профитабилно да се купи фармацевтска опрема?

триесет%

Купете капсулатор во Москва

40%

Како да изберете капсулатор

27%

Упатства за употреба на капсулаторот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ОБРАЗОВАНИЕ НА КАПСУЛАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД СО КАПСУЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсулатори и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на капсула машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за полнење на тврди капсули "ZHM-100"
Продуктивност: 60,000 капсули / час
Големина на капсула: 00 # -5 #
Безбедна големина на капсула: A-E
(бара замена на резервни делови / калапи соодветно)
Спојници: прашок / гранули / микротрелки
Напон: 220 / 380V, 50 / 60Hz,
Моќност: 2,2 KW (може да се направи според стандардот на напон на клиентот)
Ниво на бучава: <75 dB
Димензии: 930 × 790 × 1930 мм
Големина на пакетот: 1600 × 1000 × 2150 mm
Тежина: 800 кг
Тежина на испорака: 900 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пополнување тврди капсули ZHM-100.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за полнење на тврди капсули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Препорачувам клиентите да нарачаат неколку комплети резервни делови веднаш по купувањето, кои можат да бидат оштетени за време на работата. Имавме само еден комплет резервни делови, кога оригиналниот сет и резервниот што го скршивме, бевме принудени да не работиме сè додека снабдувачот не испрати нови резервни делови. Запомнете го ова.

Кузмин Г. С., Серпухов

Од компанијата купивме автоматска машина за капсули ZHM-100, а во прво време не можевме да ја разбереме технологијата на производство, по што се обративме кон компанијата за консултации. Консултантот Роман Цибулски, јасно ја објасни целата технологија на производство на оваа опрема. Ние сме многу среќни што контактиравте со оваа компанија. Ви благодарам!

Илин Јан Едуардович, Тајмен

Јас ги користам услугите на MiniPress веќе трет пат, секогаш сум задоволен од ставот на консултантот. Капсула машина ZHM-100 со највисок квалитет. Капсулираме 60 илјади капсули со големина 1 за 1 час работа. Перформансите го потврдуваат личното искуство.

Веселов Јарослав, Уфа

Направена е индивидуална нарачка за производство на лекот во капсули. Откако го проучувавме деталниот опис на различните модели на капсула машини на локацијата, сепак дојдовме до заклучок дека тој ни одговара. Нашата инвестиција се оствари. Ви благодариме за брза испорака.

Тучкова Софија, Омск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за пополнување тврди капсули zhm-100.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: