Се препорачува сигурна услуга

Автоматски бројач за таблети SYM-12

7150

989248
 • Контролен таблет автоматски бројач на таблети
 • Амбалажа со апчиња
 • Контролен таблет автоматски бројач на таблети
 • Амбалажа со апчиња

Популарни пребарувања

40%

Упатства за употреба на бројачот на таблети

триесет%

Сведоштва од реални луѓе за работата на бројачот за капсули

20%

Прегледи од сопствениците на машината за пресметување

55%

Каде е профитабилно да се купи опрема за таблети?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматски бројач за таблети SYM-12

Шалтер за таблети за автоматско дискови SYM-12 се користи за броење и пакување таблети, таблети, меки и тврди капсули во индустрии, како што се фармацевтски производи, храна и хемиска индустрија, итн. Аголот на навалување на тапанот на машината за пресметување и големината на вибрациите се прилагодливи, што ја прави опремата погодна за броење и пакување на разни видови таблети и обезбедува точност. Опремата го контролира тапанот и кога го менувате образецот на сметката со различни делови, треба да го преместите прекинувачот за близина на фотоапаратот со потребните делови. Сите подвижни делови од опремата се затворени во затворено куќиште што ги штити механизмите и подмачкувањето од прашина. Сите делови во контакт со производот се изработени од не'рѓосувачки челик. Низок шум и лесно одржување и чистење. Загарантирана чистота на таблетите.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 27.540 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматски бројач за таблети SYM-12

 • Означено како: Диспензерот Испорака од Кина Каталог на опрема Лабораториска опрема Капсула бројач Апликатор за пилули Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

40%

Упатства за употреба на бројачот на таблети

триесет%

Сведоштва од реални луѓе за работата на бројачот за капсули

20%

Прегледи од сопствениците на машината за пресметување

55%

Каде е профитабилно да се купи опрема за таблети?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ТРЕНИНСКА СМЕТКА И ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на броење и пакување таблети и капсули. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за броење.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО СОГЛАСНИТЕ ЧУВЕчиња.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на бројачи и пакувачи на таблети и капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување прашина и полиери за капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски метри и пакувачи и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на машини за пресметување купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматскиот бројач на таблети на дискот тип SYM-12
Обем на шишето: 10-500 ml
Пополнување: апчиња, таблети, капсули
Компресиран воздух: 0,3-0,5 МПа
Моќност: 220V, 50Hz, 1 KW
Големина на пакет: 2000х1100х1720 мм
Тежина: 700 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматски бројач за таблети од типот на дискот SYM-12.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматски бројач на таблети од типот на диск може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Една од најдобрите компании за фармацевтска опрема во Русија, овој пат тие купиле работна површина за броење таблети, како и секогаш, услугата е на врвот. Оваа опрема ја препорачуваме за употреба при производство на ниво.

Мана А. Б., град Томск

Шалтерот за таблети и капсули не успеа, па морав да купам нов. Но, драго ни е што стекнавме понова и помодерна и што започнавме да соработуваме со Минипрес.

Сарока В., Град Кострома

При купување на фармацевтска опрема, секогаш контактираме со Минипрес. Бидејќи услугата, испораката и многу други фактори се на ниво. Но, поради некоја причина, овој пат доставата не успеа. Но, сè беше добро решено. И бројачот на таблети и капсули дојде безбеден и здрав. Задоволни од квалитетот на опремата.

Невозник С., Град Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  Автоматски бројач за таблети од типот на Sym-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: