Се препорачува сигурна услуга

Контрола на таблетите на дискот SST-5

7189

989709
 • Контра таблет на дискови
 • Пребројување и пакување таблети во цевки
 • Контра таблет на дискови
 • Пребројување и пакување таблети во цевки

Популарни пребарувања

40%

Упатства за употреба на бројачот на таблети

35%

Сведоштва од реални луѓе за работата на бројачот за капсули

триесет%

Купување на бројач за пилули

55%

Каде е профитабилно да се купи опрема за таблети?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Контрола на таблетите на дискот SST-5

Шалтерот за дискови на таблетите SST-5 се заснова на комбинација на плочи за отпечатоци и песни. Апчиња ја погодија патеката со помош на гравитација. Потребниот број таблети е избран од патеките, земајќи го предвид обемот на садот, така што шишињата се полнат со точен број таблети. Опремата е лесна за ракување и одржување и е најдобра за броење и пакување таблети, и кога се користи самостојно и кога машината е вклучена во производната линија. Потполно независна иновативна технологија, дизајн, развој и производство се патентирани. Мерачот има предност на високи перформанси, мала потрошувачка на енергија и лесна работа, целосно ги исполнува барањата за ГМП.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 35.910 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Контрола на таблетите на дискот SST-5

 • Означено како: Диспензерот Испорака од Кина Каталог на опрема Лабораториска опрема Капсула бројач Апликатор за пилули Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

40%

Упатства за употреба на бројачот на таблети

35%

Сведоштва од реални луѓе за работата на бројачот за капсули

триесет%

Купување на бројач за пилули

55%

Каде е профитабилно да се купи опрема за таблети?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ТРЕНИНСКА СМЕТКА И ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на броење и пакување таблети и капсули. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за броење.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО СОГЛАСНИТЕ ЧУВЕчиња.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на бројачи и пакувачи на таблети и капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување прашина и полиери за капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски метри и пакувачи и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на машини за пресметување купени во нашата компанија.

Спецификации

Резервоар за таблети „SST-5“
Спецификација на таблети: Конфигурирање
Капацитет на товар: 10-1000 таблети / шише
Продуктивност: 80 вртежи во минута
Моќност: 0,5 KW
Напон: 220V / 50Hz
Прочистен компримиран воздух: 0,5-0,6 MPa
Потрошувачка на воздух: 0,2 m3 / min
Големина на пакетот: 1600x1000x1580 mm
Тежина: 240 кг
Тежина на испорака: 300 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да помогнат во забрзувањето на бројачот на таблети SST-5.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Контролата на дискот на таблетите може да биде и независна единица и дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Оваа опрема ја препорачуваме за употреба при производство на ниво.

Суворова Л. М., Град Кострома

Една од најдобрите компании за фармацевтска опрема во Русија, овој пат купиле работна површина за броење таблети, како и секогаш, услугата е на врвот.

Зиков К. Јуград Томск

Ни требаше автоматска машина за броење таблети со дијаметар од 7, 8, 9 мм. Го избравме овој модел, така што целосно ги исполни нашите барања.

Малинина Владислава ДенисовнаМосква

Шалтерот за таблети и капсули не успеа, па морав да купам нов. Но, драго ни е што стекнавме понова и помодерна и што започнавме да соработуваме со Минипрес.

Власова Р.К., Сочи

При купување на фармацевтска опрема, секогаш контактираме со Минипрес. Бидејќи услугата, испораката и многу други фактори се на ниво. Но, поради некоја причина, овој пат доставата не успеа. Но, сè беше добро решено. И бројачот на таблети и капсули дојде безбеден и здрав. Задоволни од квалитетот на опремата.

Шербакова Светлана Георгиевна, Град Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  диск бројач на таблети sst-5.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: