Се препорачува сигурна услуга

Електронска опрема за броење таблети и капсули DWP-81C

7157

989390
 • Електронска опрема за броење таблети и капсули
 • Број на апчиња
 • Електронска опрема за броење таблети и капсули
 • Број на апчиња

Популарни пребарувања

55%

Упатства за употреба на бројачот на таблети

20%

Сведоштва од реални луѓе за работата на бројачот за капсули

26%

Производители на машини за броење

37%

Каде е профитабилно да се купи опрема за таблети во Русија?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Електронска опрема за броење таблети и капсули DWP-81C

Електронската опрема за броење таблети и капсули DWP-81C се користи за да се избројат каква било големина и форма на тврди и меки капсули на желатин, таблети, тркалезни апчиња и други тврди предмети без потреба да се заменуваат делови за опрема. Машината е опремена со микрокомпјутерски систем и 8 канали, што овозможува висока јасност на работата, како и врвен инфрацрвен сензор (изработен во Германија) за 100% точност. Продуктивноста е до 6500 парчиња во минута (за таблети со дијаметар од 5 мм). Максималната количина на пакување во еден сад е 9999 парчиња. Чашата тампон блокира капсули / таблети од паѓање при движење на контејнери. Дизајнот им овозможува на вибрациониот фидер да работи постојано. Машината е опремена со перфориран екран за собирање на чипови од прашина и таблети со помош на прицврстен вакуумски уред. Мерачот има три нивоа на вибрации со прилагодлива фреквенција за брзо и стабилно хранење на таблети или капсули. Шишињата се позиционираат со пневматски цилиндер за да се обезбеди точна позиција пред полнењето и да се спречи истурање на производи. Контролниот систем со екран е копче со копче, го прикажува статусот на работа на машината, како и сопствениот систем за откривање. Опремата е програмирана за 30 поставки на параметрите на производство; се менува лесно и брзо. Лесно се расклопува со минимум делови за чистење. Бидејќи опремата не врши голема брзина на движење, нема делови за носење. Сите делови во контакт со производот се направени од SUS 316. Прецизен систем за напојување. Во отсуство на контејнери, не се пополнува. Произведени во согласност со GMP стандардот. Компатибилниот дизајн ви овозможува да ја поврзете оваа опрема со опрема за покривање, опрема за обележување и пакување во кутии за да создадете линија за производство. Транспортер долг 1,5 m со варијатор на брзина. Автоматски систем на отфрлање ги отфрла производствените дефекти.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 42.390 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Електронска опрема за броење таблети и капсули DWP-81C

 • Означено како: Диспензерот Испорака од Кина Каталог на опрема Лабораториска опрема Капсула бројач Апликатор за пилули Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

55%

Упатства за употреба на бројачот на таблети

20%

Сведоштва од реални луѓе за работата на бројачот за капсули

26%

Производители на машини за броење

37%

Каде е профитабилно да се купи опрема за таблети во Русија?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ТРЕНИНСКА СМЕТКА И ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на броење и пакување таблети и капсули. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за броење.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО СОГЛАСНИТЕ ЧУВЕчиња.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на бројачи и пакувачи на таблети и капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување прашина и полиери за капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски метри и пакувачи и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на машини за пресметување купени во нашата компанија.

Спецификации

Електронска опрема за броење таблети и капсули „DWP-81C“
Продуктивност: 6500 парчиња / мин за дијаметар од 5 мм
Големина на капсула: # 00- # 5
Големина на таблета: Макс. дијаметар 23 мм
Големина на шише: 15-500 ml
Напон: AC220V, еднофазен, 50 / 60Hz
Моќност: 0,6 KW
Проток на воздух: 0,05 м3 / мин
Капацитет на бункер: 30 литри
Димензии: 1300x1500x1900 mm
Големина на пакетот: 1300x1500x1900 mm
Тежина: 350 кг (со транспортер)
Тежина на испорака: 450 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на електронска опрема за броење таблети и капсули DWP-81C.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Електронската опрема за броење таблети и капсули може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Една од најдобрите компании за фармацевтска опрема во Русија, овој пат тие купиле работна површина за броење таблети, како и секогаш, услугата е на врвот. Оваа опрема ја препорачуваме за употреба при производство на ниво.

Федосеева А. К., Тоyати

Ни требаше автоматска машина за броење таблети со дијаметар од 7, 8, 9 мм. Го избравме овој модел, така што целосно ги исполни нашите барања.

Малинина Владислава Денисовна, Саратов

Шалтерот за таблети и капсули не успеа, па морав да купам нов. Но, драго ни е што стекнавме понова и помодерна и што започнавме да соработуваме со Минипрес.

Шчербакова Вера Јосифовна, Градот Новосибирск

При купување на фармацевтска опрема, секогаш контактираме со Минипрес. Бидејќи услугата, испораката и многу други фактори се на ниво. Но, поради некоја причина, овој пат доставата не успеа. Но, сè беше добро решено. И бројачот на таблети и капсули дојде безбеден и здрав. Задоволни од квалитетот на опремата.

Николаев С. А., Град Краснодар

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  електронска опрема за пресметување на таблети и капсули допд-81c.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: