Се препорачува сигурна услуга

Автоматска опрема за пакување во прав XXM-15F

7161

989439
 • Опрема за автоматско пакување во прав
 • Пакет за зачини
 • Опрема за автоматско пакување во прав
 • Пакет за зачини

Популарни пребарувања

40%

Опрема за пакување прав во Украина

18%

Методи за пакување во прав во современото фармацевтско производство

20%

Автоматски производители на пакувања во прав

35%

Упатства за работа за автоматска опрема за пакување во прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска опрема за пакување во прав XXM-15F

Автоматска опрема за пакување во прав XXM-15F се користи за пакување прехранбени производи, како што се Леќата, зачини, пиперки, како и лекови, хемикалии за домаќинства и други прашоци. Опремата има контрола на микро компјутер и мафијаш. Целосен автоматски циклус: формирање торба, мерено полнење, запечатување и запечатување на торбата, сечење, броење. Може да биде опремено со фотографија на електрична пруга, машина за кодирање и уред за намалување на ознаките за кршење торба.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.830 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за пакување во прав XXM-15F

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

40%

Опрема за пакување прав во Украина

18%

Методи за пакување во прав во современото фармацевтско производство

20%

Автоматски производители на пакувања во прав

35%

Упатства за работа за автоматска опрема за пакување во прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО ОПРЕМА НА ПАКЕР
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основните пакувања во прав, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ НА ПЕOWЕ
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување прашоци во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување во прав XXM-15F
Апликација: Прашоци
Големина на пакет: Должина 70 ~ 160мм
ширина 70 ~ 105 мм
Продуктивност: 35 ~ 75 пакет / мин
Опсег на полнење: 30 ~ 150g
Моќност: 220V, 50Hz, 1,7 KW
Димензии: 700 × 800 × 1900 мм
Големина на пакет: 800 × 900 × 1900 мм
Тежина: 390 кг
Тежина на испорака: 470 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување во прав XXM-15F
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување прашоци може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен пакувач прав во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Илинскаја Дарија Мстиславовна, Тајмен

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување прашоци. Бев задоволен.

Сотников В., Калуга

Итно требаше амбалажа во прав. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Устинова Антонина Алексеевна, град Ставропол

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Климова Маргарита, Саратов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  xxm-15f опрема за автоматско пакување во прав.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: