Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / Машина за блистер со производ на NM-25 серија

Машина за блистер со производ на NM-25 серија

362

921372
 • Алатка за блистер за пакување капсули, таблети, драгети, млеко од слатки, гума за џвакање, џем, течно чоколадо
 • Алатка за блистер за пакување капсули, таблети, драгети, млеко од слатки, гума за џвакање, џем, течно чоколадо
 • Алатка за блистер за пакување капсули, таблети, драгети, млеко од слатки, гума за џвакање, џем, течно чоколадо
 • Алатка за блистер за пакување капсули, таблети, драгети, млеко од слатки, гума за џвакање, џем, течно чоколадо
 • Алатка за блистер за пакување капсули, таблети, драгети, млеко од слатки, гума за џвакање, џем, течно чоколадо
 • Алатка за блистер за пакување капсули, таблети, драгети, млеко од слатки, гума за џвакање, џем, течно чоколадо
 • Алатка за блистер за пакување капсули, таблети, драгети, млеко од слатки, гума за џвакање, џем, течно чоколадо
 • Алатка за блистер за пакување капсули, таблети, драгети, млеко од слатки, гума за џвакање, џем, течно чоколадо

Популарни пребарувања

триесет%

Бизнис со крем за порции во Русија и ЗНД

триесет%

Технологии и опрема за производство на поритиран џем

триесет%

Како да започнете бизнис со блистер со мед?

десет%

Активна продажба на нафтени плускавци, деловни идеи

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / Машина за блистер со производ на NM-25 серија

Машина за блистер со производ на NM-25 серија

Автоматската блистер машина од рамен тип е широко користена за пакување капсули, таблети, драгети во фармацевтската индустрија, млеко од слатки, гума за џвакање, џем, течно чоколадо во прехранбената индустрија, инјектори, шприцеви, игли во медицинската индустрија, лице и маски за очи во козметичката индустрија и разни други производи во сите видови форми и комбинации на пакување и запечатување алуминиум-алуминиум, алуминиум-пластика, хартија-пластика. Опремата е опремена со уред за обликување на патеката кој обезбедува одличен квалитет. Максималната големина на блистер е 250 × 110 mm, длабочината на ќелијата е 10 mm. Погоден за употреба во производството на храна и пакување на порцииран крем, мед, џем, масло. Продуктивност 9000-12000 плускавци на час. Максимална автоматизација на сите процеси. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема на блистер. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 38.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: NM-25 машина за блистер

 • Означено како: Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Опрема од Кина Блистер производство Пакет на блистер Опрема за пакување Фармацевтска машина Опрема за полнење

Популарни пребарувања

триесет%

Бизнис со крем за порции во Русија и ЗНД

триесет%

Технологии и опрема за производство на поритиран џем

триесет%

Како да започнете бизнис со блистер со мед?

десет%

Активна продажба на нафтени плускавци, деловни идеи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Машина за пливање со порции за производство на NM-25
Фреквенција на печат: 6-60 пати на мин
Продуктивност: 9600-12000 плускавци на час
Максимална површина на блистер: 250 x 110 mm, длабочина на ќелијата 10 mm
Мозочен удар: 20-120 mm (може да биде дизајниран според кориснички барања)
Стандардна големина на блистер: 80 x 57 mm (може да биде дизајнирана според кориснички барања)
Снабдување со воздух: 0,4-0,8 МПа
Вкупна моќност: 380V / 220V, 50Hz, 6 kW
Главна моќност на моторот: 1,5 kW
ПВЦ цврсти плочи: 0,15-0,5 мм, ширина на ролна 260 мм
ПТП алуминиумска фолија: 0,02-0,035 мм, ширина на ролна 260 мм
Хартија за дијализа: 50-100 g / м2, ширина на ролна 260 мм
Ладење на мувла: вода од чешма или рециклирана вода
Големина на пакетот: 3300 × 710 × 1600 мм
Тежина на испорака: 1600 кг

Совети за нашите клиенти

Сите делови на опремата обезбедуваат голема точност и добра заменливост. Уредите за обликување, запечатување, сечење можат слободно да се конфигурираат на две патеки, во триаголна или рамна низа. Тие имаат зголемена јачина и мали димензии, заштедувајќи простор. Менувачот на менувачот се прилагодува на паралелните оски на менувачот (со моторот како целина) за да избегне олабавување и лизгање помеѓу ланецот или ременот за време на работата. Должината на мозочниот удар може слободно да се прилагоди за поширока употреба, леснотија на работа и стабилно работење. Калапот се наоѓа со помош на шик, што обезбедува леснотија и точност на заменувањето на мувлата. Било какви големини на производи и какви било форми на ленти со промена на облиците на една машина, исто така можете да спакувате течности ако ја опремите машината со соодветен фидер. Ова е повеќенаменска машина. Адаптиран нагоре и надолу мрежна конкавна конјугазна образец за конјугирање, повеќестепен пневматски цилиндер, двојно термичко заварување. Висок квалитет на запечатување. PLC процесор, температурен модул, интерфејс човек-машина, може да биде опремен со рекордер со фото елементи, серво погон, безбедносен капак за да се задоволи побарувачката на потрошувачите.

Прегледи на клиенти (6)

Ние произведуваме 12.000 порцииран крем за еден час работа. Работи одлично. Бара употреба на квалитетни материјали и ладење на вода.

Глев Борисов, Чеlyабинск

Во нашата фабрика работиме три вакви автоматски машини за блистер за путер, џем од бери и мед. Ние го користиме принципот - еден производ, една машина.

Иван НиколаевичМосква

Пред скоро една година купивме машина за блистер за порција храна. Во текот на овој период на работа, севкупната проценка на работата на опремата е позитивна. Машините се практични, едноставни и сигурни во работењето и одржувањето. Поседувањето разновидност е целосно погодно за малите индустрии.

Сергеј, Кабаровск

Купивме машина за блистер за порција храна. Купивме опрема во замена за застарена опрема. Машината за пливање со порции со NM-25 ги исполнува сите потребни параметри, опремени со сè што е потребно за работа. Извршувањето овозможува висококвалитетна, сигурна и удобна работа.

Генадиј , Перм

Отворена е нова работилница за пакување таблети и капсули. Нарачавме нова машина за блистер за пакување таблети. Доставено цело време со сите потребни документи. Благодарам.

Мирон БиковДОО "ЈужФармБиохим", Ростов

Ја смени старата машина за пакување таблети. Купивме блистер автомобил. Одлично за нашето производство. Ви благодариме за брзата работа.

Владислав ФроловДиректор за набавки, Иркутск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  пориционирана машина за блистер nm-25.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: