Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / NB-14 таблета и капсула блистер машина

NB-14 таблета и капсула блистер машина

361

921439
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер

Популарни пребарувања

25%

Каде е профитабилно да се купат блистерски автомобили?

25%

Нови методи на сјај во производствените капацитети во Русија

25%

Производители и купувачи на опрема за блистер

25%

Детален опис на процесот на пакување на блистер

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / NB-14 таблета и капсула блистер машина

NB-14 таблета и капсула блистер машина

Автоматската блистер машина од рамен тип се користи за пакување медицински препарати од таблети и капсули со желатин, производи од храна и делови од електрични уреди во блистерски пакувања од ПВЦ филм и алуминиумска фолија. Максималната големина на блистер е 130 × 100 mm, длабочината на ќелијата е 26 mm. Погоден за употреба во фармацевтско производство и пакување таблети и капсули со желатин. Продуктивност 2000-4000 плускавци на час. Максимална автоматизација на сите процеси. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема на блистер. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 23.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мешавина машина NB-14

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Каде е профитабилно да се купат блистерски автомобили?

25%

Нови методи на сјај во производствените капацитети во Русија

25%

Производители и купувачи на опрема за блистер

25%

Детален опис на процесот на пакување на блистер

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

NB-14 таблета и капсула блистер машина
Фреквенција на сечење: 6-35 циклуси во минута
Продуктивност: 2000 - 4000 пакувања на час
Максимални димензии на блистер: 130x100 mm, длабочина 26 mm
Стандардна големина на блистер: 80x57 mm или според нарачката на клиентот
Притисок на воздухот: 0,4-0,6 MPa
Енергија и моќност: 380V / 220V, 50Hz, 3,6 kW
Дебелина на ПВЦ филм: 0,15-0,5 мм, ширина 140 мм
Алуминиумска фолија: 0,02-0,035 мм, ширина 140 мм
Густина на ламинирана хартија 50-100 грама, ширина 140 мм
Формирање на ладење: проточна вода или враќање вода
Димензии: 2300мм x 560ммх 1410мм
Димензии со пакување: 2400mm x 850mm x 1700mm
Тежина: 600 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

Од ролна ПВЦ филм, машината формира клетки што се полни со таблети или капсули со желатин (други производи), а потоа машината ја притиска валаната алуминиумска фолија и ја заварува во ПВЦ-филмот. Со намалувањето на печатот, се сечат готовите плускавци, а отпадот се валани. Оваа опрема се користи за пакување медицински производи, прехранбени производи, делови од електрични уреди. Машината за блистер е специјално дизајнирана за употреба во болнички услови, лаборатории на институти, за производство на производи за здравствена заштита во средни и мали фармацевтски фабрики. Овој модел се карактеризира со компактна големина на телото, леснотија на работа, мултифункционалност, прилагодување на должината на мозочен удар и издржливост. Ладењето на формата се обезбедува со проточна или циркулирачка вода. Потребен е компресор со компримиран воздух.

Прегледи на клиенти (6)

Можен е капацитет од 4000 плускавци на час. За плускавци со максимална големина, можете да добиете 2000 пакувања на час. Неопходно е да се купат компресор и ладење на вода.

Борис Иванович, Новгород

Ние користиме опрема за производство на плускавци со неколку видови таблети. Квалитетот на плускавците зависи од употребената форма.

Игор НосовМосква

Го препорачувам овој модел на машина за блистер за таблети и капсули. Работи беспрекорно.

Григориј, Курск

Можеме да кажеме со самодоверба дека за време на работата со блистер машината за таблети и капсули, се покажа како одлично.

Владимир Владимирович , Бариш

Постапката за избор беше комплицирана, но менаџерот помогна во пронаоѓањето на вистинските. карактеристики. Машина за пакување блистер таблети - работи беспрекорно.

Всеволод Королев, ДОО "фирма" ВИМПС-МЕД ", Тамбовскиот регион

Баравме нова опрема за пакување на капсули. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. До денес, автомобилот работи успешно. Многу сме задоволни што се обративте кон оваа компанија!

Udудмила ГулјаеваСпецијалист за производство, Тула

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за блистер за таблети и капсули nb-14.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: