Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / Таблета и капсула блистер машина MN-80

Таблета и капсула блистер машина MN-80

357

921336
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер

Популарни пребарувања

33%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

33%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

20%

Технологии и опрема за производство на плускавци со апчиња

14%

Како да започнете бизнис со блистер?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / Таблета и капсула блистер машина MN-80

Таблета и капсула блистер машина MN-80

Автоматска блистер машина за пакување плускавци на таблети, капсули со желатин и дражеи. Максималната големина на блистер е 70x100 mm, длабочината на ќелијата е 26 mm. Компактна големина и тежина. Погоден за употреба при производство на мали серии и пакување таблети и капсули со желатин. Продуктивност 2400 плускавци на час. Максимална автоматизација на сите процеси. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема на блистер. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Таблета и капсула блистер машина MN-80

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

33%

Купете големо плускавци со таблети од производителот

33%

Бизнис со капсула во блистер во Русија и ЗНД

20%

Технологии и опрема за производство на плускавци со апчиња

14%

Како да започнете бизнис со блистер?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска блистер машина за таблети и капсули "МН-80"
Фреквенција на сечење: 10-40 пати во минута
Продуктивност: 2400 плускавци на час
Максимална големина на блистер: 70 x 100 mm, длабочина на ќелијата 26 mm
Стандарден опсег на мозочен удар: прилагодлив за 20-70 mm
Притисок на воздухот: 0,6-0,8 MPa
Дебелина на ПВЦ: 0,15-0,5 мм
Ширина на ПВЦ ролна: 80 мм
Дебелина на алуминиумска фолија: 0,02-0,035 мм
Ширина на ролна од алуминиумска фолија: 80 mm
Густина на ламинирана хартија: 50-100 грама
Ширина на ламинирана хартија: 80 мм
Ладење со мувла блистер: вода или обратна вода
Ниво на бучава: <75 dB
Моќност: 380 / 220V, 50 Hz, 1,8 kW
Големина на пакетот: 1420 mm x 480 mm x 970 mm
Тежина: 450 кг
Тежина на испорака: 550 кг

Совети за нашите клиенти

Универзален модел на автоматска блистер машина за пакување таблети и капсули со желатин во пакувања со блистер. Дизајнот на опремата предвидува систем за работа со валани материјали за пакување од ПВЦ и алуминиумска фолија. Машината има систем за цртање материјали, кога се загрева, клетки се формираат на ПВЦ лента, потоа таблети или капсули со желатин влегуваат во ќелиите преку бункер со системот за дистрибуција. Алуминиумската фолија покрива ПВЦ и се заварува со загревање. Готови плускавци се сечат во калапот. Процесот е целосно автоматизиран, сите системи за греење се контролираат од електронски уреди. Печат на датумот на истекување и сериски броеви со метални букви. Ладењето на формата се обезбедува со проточна или циркулирачка вода. Потребен е компресор со компримиран воздух.

Прегледи на клиенти (6)

Рамен машина за блистер. Ниска цена за заменливи форми на плускавци и брза и лесна промена на овие форми се охрабрувачки. Ние користиме такви машини во износ од три парчиња во нашата компанија.

Иван Константинович, Саратов

Почнавме на овој модел, потоа купивме попродуктивен со ширина на лента од 260 мм. За мало производство, почетниците ќе сторат. Ниска цена на блистер автомобилот и компактните големини.

Олга СамоиловаТоболск

Сакаме да го забележиме професионализмот и да му се заблагодариме на персоналот на MiniPress, а особено Роман за нивната помош при изборот на автоматска машина за блистер.

Николај, Минск

За цело време на работа во нашите простории, автоматската блистер машина се етаблира како сигурна, целосно исполнувајќи ги декларираните технички спецификации и барањата на нашата организација за тоа.

Михаилов Л.Б.., UTOAR компанијаБарнаул

Се скрши старата машина за блистер за таблети и капсули. Решивме да нарачаме нов, но не можевме да најдеме соодветен модел. Но, на страницата најдоа соодветна опција. Ви благодариме за таков избор и услуга совесно.

ЛеонидДОО „Компас Фарм“, Саратов

Добро е што постојат вакви страници со голем избор на опрема. Бевме во можност да собереме најразлична опрема, вклучувајќи машина за блистер за таблети и капсули. Што совршено одговараше на нашите специфики.

Елисеа ФедоровИнженер за процеси, Саранск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  блистер машина за таблети и капсули mn-80.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: