Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / Таблета и капсула блистер машина MN-14

Таблета и капсула блистер машина MN-14

360

921347
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер
 • Автоматска машина за пакување на таблети и капсули блистер

Популарни пребарувања

25%

Како да започнете бизнис со блистер на таблети?

25%

Активна продажба на плускавци за капсули, деловни идеи

25%

Купете ефтини плускавци со дражеи во Москва

25%

Прилагодување на блистер машини во производството

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / Таблета и капсула блистер машина MN-14

Таблета и капсула блистер машина MN-14

Автоматската блистер машина од рамен тип се користи за пакување медицински препарати од таблети и капсули со желатин, производи од храна и делови од електрични уреди во блистерски пакувања од ПВЦ филм и алуминиумска фолија. Максималната големина на блистер е 130 × 100 mm, длабочината на ќелијата е 26 mm. Погоден за употреба во фармацевтско производство и пакување таблети и капсули со желатин. Продуктивност 4800 плускавци на час. Максимална автоматизација на сите процеси. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема на блистер. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 35.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за блистер МН-14

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Опрема од Кина Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

25%

Како да започнете бизнис со блистер на таблети?

25%

Активна продажба на плускавци за капсули, деловни идеи

25%

Купете ефтини плускавци со дражеи во Москва

25%

Прилагодување на блистер машини во производството

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска блистер машина со рамен тип "MN-14"
Фреквенција на печат: 8-35 пати во минута
Продуктивност: 4800 плускавци на час (стандардна големина 80 × 57 мм)
Макс. област и длабочина на блистер: 130x100x26 mm
Стандарден опсег на мозочен удар: 20-120 mm
Стандардни големини на блистер: 80 × 57 mm, 80 × 35 mm, 95 × 65 mm, 105 × 42 mm, 105 × 55 mm
(може да биде дизајниран според барањата на клиентот)
Снабдување со воздух: 0,5-0,7 МПа, проток 0,15 м3 во минута
Вкупна моќност: 380 / 220V, 50Hz, 3,2 kW
Моќ на моторот: 0,75 kW
ПВЦ филм: 0,15 мм 0,5, ширина на ролна - 140 мм
Алуминиумска фолија: 0,02 мм 0,035, ширина на ролна 140 мм
Дијалектична хартија: густина 50-100 грама / м2, ширина на ролна - 140 мм
Ладење на мувла: вода што тече или циркулира
Големина со пакување: 2300x560x1410 mm
Тежина: 700 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Од ролна ПВЦ филм, машината формира клетки што се полни со таблети или капсули со желатин (други производи), а потоа машината ја притиска валаната алуминиумска фолија и ја заварува во ПВЦ-филмот. Со намалувањето на печатот, се сечат готовите плускавци, а отпадот се валани. Оваа опрема се користи за пакување медицински производи, прехранбени производи, делови од електрични уреди. Машината за блистер е специјално дизајнирана за употреба во болнички услови, лаборатории на институти, за производство на производи за здравствена заштита во средни и мали фармацевтски фабрики. Овој модел се карактеризира со компактна големина на телото, леснотија на работа, мултифункционалност, прилагодување на должината на мозочен удар и издржливост. Ладењето на формата се обезбедува со проточна или циркулирачка вода. Потребен е компресор со компримиран воздух.

Прегледи на клиенти (6)

Кога поставувате две мали плускавци по ред, можете да добиете изведба од 4800 плускавци на час. Ако големината на блистер е голема, тогаш реалната продуктивност ќе биде 2400 плускавци на час. Машината бара компресор и ладење на вода.

Олег Коваленко, Нижни Новгород

На оваа опрема произведуваме плускавци со капсули со желатин, операторот работи во слушалките. Квалитетот на плускавците зависи од употребената форма.

НаталијаГрад Краснодар

Купивме блистер машина за таблети и капсули МН-14, опремата пристигна малку доцна, но благодарение на оптималниот сооднос цена / квалитет, ова не е толку клучно.

Карина, Уфа

Испораката на машината „Блистер“ за капсули и таблети малку се одложи, а цената беше малку висока, но сите други беа среќни. Благодарам.

Јосиф, Нижни Новгород

Купивме опрема за пакување на капсули со желатин. Автомобилот со блистер е доставен навреме. Пуштањето во употреба беше успешно. Дефинитивно повторно ќе ги користам услугите на оваа компанија.

Виталиј ПрохоровДОО "ПЛАНЕТ ЗДРАВЈЕ +", Иваново

Промена на стариот автомобил во блистер. Менаџерот помогна при претресот. Машината за пакување беше доставена навреме.

Виктор Наумов, Тула

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  блистер машина за таблети и капсули mn-14.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: