Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / Машина за пакување со мед од мед MN-82

Машина за пакување со мед од мед MN-82

357

921314
 • Опрема за пакување мед и течни производи во индивидуални плускавци
 • Опрема за пакување мед и течни производи во индивидуални плускавци
 • Опрема за пакување мед и течни производи во индивидуални плускавци
 • Опрема за пакување мед и течни производи во индивидуални плускавци
 • Опрема за пакување мед и течни производи во индивидуални плускавци
 • Опрема за пакување мед и течни производи во индивидуални плускавци

Популарни пребарувања

26%

Производители и купувачи на фармацевтска опрема

26%

Прилагодување на блистер машини во производството

24%

Опрема за меури за производство на фармацевтски производи

24%

Како да се инвестира во производство на плускавци со мед?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / Машина за пакување со мед од мед MN-82

Машина за пакување со мед од мед MN-82

Автоматска машина за блистер за пакување мед, кечап, крем и течности. Максималната големина на блистер е 70x100 mm, длабочината на ќелијата е 26 mm. Компактна големина и тежина. Погоден за употреба при производство на мали серии и пакување на течни производи. Продуктивност 2400 плускавци на час. Максимална автоматизација на сите процеси. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема на блистер. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 16.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мед блистер МН-82

 • Означено како: Блистер со капсули Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Крем за полнење

Популарни пребарувања

26%

Производители и купувачи на фармацевтска опрема

26%

Прилагодување на блистер машини во производството

24%

Опрема за меури за производство на фармацевтски производи

24%

Како да се инвестира во производство на плускавци со мед?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ви доставуваме литература за основите на пакување мед, кечап, крем и течности во плускавци, како и употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за блистер за пакување во плускавци од мед, кечап, крем и течности. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска блистер машина за таблети и капсули "МН-82"
Фреквенција на сечење: 10-40 пати во минута
Продуктивност: 2400 плускавци на час
Максимална големина на блистер: 70 x 100 mm, длабочина на ќелијата 26 mm
Стандарден опсег на мозочен удар: прилагодлив за 20-70 mm
Притисок на воздухот: 0,6-0,8 MPa
Дебелина на ПВЦ: 0,15-0,5 мм
Ширина на ПВЦ ролна: 80 мм
Дебелина на алуминиумска фолија: 0,02-0,035 мм
Ширина на ролна од алуминиумска фолија: 80 mm
Густина на ламинирана хартија: 50-100 грама
Ширина на ламинирана хартија: 80 мм
Ладење со мувла блистер: вода или обратна вода
Ниво на бучава: <75 dB
Моќност: 380 / 220V, 50 Hz, 1,8 kW
Големина на пакетот: 1420 mm x 480 mm x 970 mm
Тежина: 450 кг
Тежина на испорака: 550 кг

Совети за нашите клиенти

Универзален модел на автоматска блистер машина за пакување мед, течност, кечап во блистерски пакувања. Дизајнот на опремата предвидува систем за работа со валани материјали за пакување од ПВЦ и алуминиумска фолија. Машината има систем за цртање материјали, кога се загреваат, клетки се формираат на ПВЦ лента, потоа преку бункер со систем за дистрибуција на течни материјали во ќелиите. Алуминиумската фолија покрива ПВЦ и се заварува со загревање. Готови плускавци се сечат во калапот. Процесот е целосно автоматизиран, сите системи за греење се контролираат од електронски уреди. Печат на датумот на истекување и сериски броеви со метални букви. Ладењето на формата се обезбедува со проточна или циркулирачка вода. Потребен е компресор со компримиран воздух.

Прегледи на клиенти (6)

Мешавина машина за индивидуално пакување мед, крем, кечап. Опремата има систем за полнење ќелии и материјали за греење.

Сергеј Николаевич, Владивосток

Овој модел на опрема го користиме за полнење путер во пакување со еднократна употреба од 25 грама. Таа работи сигурно и лесно во пуштање во работа и работење.

Наталија , Твер

Можеме да кажеме со сигурност дека опремата - автоматска машина за блистер, која ја купивме од вас, се докажа во пуштањето во работа и работењето. Исто така, треба да се забележи пријатна брзина и квалитет на работа.

Нестерова Надежда, Менаџер за набавкиРегионот Свердловск. 

Препорачуваме MiniPress како сигурна компанија за фармацевтска опрема.

Заицев ИгорВолгоград 

За да се автоматизира работата, наредивме автоматска машина за полнење мед. Погодно и брзо. Благодарност до Minipress за помошта и контролата.

Олег Маликов, Краснојарск

Тие го модернизираа производството на мед. Машината за полнење беше многу едноставна и лесна за одржување.

Кирил Ветров, Инженер, Архангелск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  блистер машина за полнење мед mn-82.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: