Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / Автоматска машина за блистер MN-65

Автоматска машина за блистер MN-65

356

921306
 • Опрема за автоматско пакување на таблети и капсули со желатин во плускавци
 • Опрема за автоматско пакување на таблети и капсули со желатин во плускавци
 • Опрема за автоматско пакување на таблети и капсули со желатин во плускавци
 • Опрема за автоматско пакување на таблети и капсули со желатин во плускавци
 • Опрема за автоматско пакување на таблети и капсули со желатин во плускавци
 • Опрема за автоматско пакување на таблети и капсули со желатин во плускавци

Популарни пребарувања

27%

Тековни реклами за плускавци машина

26%

Детален опис на процесот на пакување на блистер

24%

Упатства за употреба опрема во блистер

23%

Технологии и опрема за производство на плускавци

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматски машини за блистер / Автоматска машина за блистер MN-65

Автоматска машина за блистер MN-65

Автоматска блистер машина за пакување плускавци на таблети, капсули со желатин и дражеи. Максималната големина на блистер е 80х75 мм. Компактна големина и тежина. Погоден за употреба при производство на мали серии и пакување таблети и капсули со желатин. Продуктивност 2000 плускавци на час. Максимална автоматизација на сите процеси. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема на блистер. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за блистер МН-65

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

27%

Тековни реклами за плускавци машина

26%

Детален опис на процесот на пакување на блистер

24%

Упатства за употреба опрема во блистер

23%

Технологии и опрема за производство на плускавци

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за блистер „МН-65“
Продуктивност: 2000 - 5000 плускавци на час
Фреквенција на сечење: 30 удари во минута
Максимална големина на блистер: 80 x 75 mm
Ширина на ПВЦ лента: 65-70 мм
Дебелина на лента: 0,25-0,30 мм
Дијаметар на ролери: 60-70 мм
Ширина на лента од алуминиумска фолија: 65-70 mm
Дебелина на лента: 0,02-0,025 мм
Дијаметар на ролери: 60-70 мм
Севкупни димензии: 980mm x 480mm x 980mm
Напојување: 5 kW, 220 V
Тежина: 230 кг
Тежина на испорака: 280 кг

Совети за нашите клиенти

Најмалите автоматски машини за пакување таблети и капсули со желатин во блистер пакување. Дизајнот на опремата предвидува систем за работа со валани материјали за пакување од ПВЦ и алуминиумска фолија. Машината има систем за цртање материјали, кога се загрева, клетки се формираат на ПВЦ лента, потоа таблети или капсули со желатин влегуваат во ќелиите преку бункер со системот за дистрибуција. Алуминиумската фолија покрива ПВЦ и се заварува со загревање. Готови плускавци се сечат во калапот. Процесот е целосно автоматизиран, сите системи за греење се контролираат од електронски уреди. Печат на датумот на истекување и сериските броеви со метални букви.

Прегледи на клиенти (6)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Руслан Терехов, Москва

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Олга , Тајмен

Не можевме да одлучиме да купиме автоматска блистер машина „МН-60“ и „МН-65“, контактиравме со консултантот на „MiniPress“, Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што се сместивме на „МН Договор “ .

Розкова С.В..Трансбајкален регион

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше машината за пливање, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

ВадимПетрозаводск

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Александар Петровски, Пенза

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Полиарни М.А.., Твер

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за блистер mn-65.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: