Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Автоматски преси за таблетирање на фармацевтски прашоци и сол / Засилена програмабилна брзина, ротациона таблета Притиснете LPY-GS-51

Засилена програмабилна брзина, ротациона таблета Притиснете LPY-GS-51

7210

989886
 • Притиснете засилена програмабилна брзина со ротациони таблети
 • Притисни таблети
 • Притиснете засилена програмабилна брзина со ротациони таблети
 • Притисни таблети

Популарни пребарувања

35%

Правила за путер во прав за производство на таблети

25%

Купете делови за ротирање на таблет таблетите со програмабилна брзина

триесет%

Добијте ротирачки преса за таблети со програмабилна брзина

триесет%

Добавувачи на опрема за компресија на таблети во ЗНД

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Автоматски преси за таблетирање на фармацевтски прашоци и сол / Засилена програмабилна брзина, ротациона таблета Притиснете LPY-GS-51

Засилена програмабилна брзина, ротациона таблета Притиснете LPY-GS-51

Притиснете LPY-GS-51 е засилена програмабибилна брзина што може да се програмира со брзина, што е ажурирана, подобрена верзија на програмационата брзина што може да се изврши во ротирачки таблет. Оваа опрема е дизајнирана и произведена земајќи го предвид широкото искуство во производството на опрема за таблетирање и ја најде својата примена во големо, интензивно производство на таблети. Користејќи ја оваа опрема, можно е да се екструдираат и таблети од кружни и фигури со различни спецификации. Погоден за широк спектар на материјали. Неговите перформанси и функции се доведени на повисоко ниво во споредба со традиционалните преси за таблети. Продуктивноста на серијата програмибилни преси за таблети е многу висока, прелиминарниот притисок е секвенцијално регулиран, структурата е компактна, едноставна и сигурна во работењето и одржувањето. Цената за работа на опремата е ниска со најповолниот сооднос цена-перформанси. Сообразно со барањата за ГМП. Високата ефикасност на производството може да ги задоволи потребите на сериско производство. Тој е опремен со уред за присилно оптеретување; разни форми на колори обезбедуваат точност на полнење со разни видови суровини. Високиот притисок и претходно притискање се секвенцијално прилагодуваат за време на работата. Работи непречено и е способен да притиска дури и на тврди материјали. Комората за притискање слободно се отвара од сите страни, а под водичот се наоѓа посебен механизам за истоварување на таблетите, кој е погоден за работа, расклопување и чистење на опрема. Посебен систем за цврсти масла и анти-прашина овозможува да се избегне перфорација на набавките и да се зголеми влажноста на системот. Опремени со независен прозорец за гледање со висока резолуција. Контрола на контролорот PLC во голема мерка ја поедноставува работата на опремата.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 59.400 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Засилена програмабилна брзина, ротациона таблета Притиснете LPY-GS-51

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Правила за путер во прав за производство на таблети

25%

Купете делови за ротирање на таблет таблетите со програмабилна брзина

триесет%

Добијте ротирачки преса за таблети со програмабилна брзина

триесет%

Добавувачи на опрема за компресија на таблети во ЗНД

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Засилен ротирачки преса за таблети со програмабилна брзина "LPY-GS-51"
Број на калапи: 51 комплети
Модел на мувла: IPT
Максимален притисок: 120 kN (Килонвотон)
Максимален пред-притисок: 20 kN (Килонвотон)
Максимален дијаметар на таблети: Φ 19 mm
Максимална длабочина на полнење: 18 мм
Максимална дебелина на таблетите: 9 mm
Ротациона брзина: 5 ~ 36 врт / мин
Максимална продуктивност: 220,000 таблети / час
Моќност: 7,5 KW
Димензии: 1220 × 1120 × 1850 mm
Тежина: 2000 KG

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на LPY-GS-51 програма за брзински ротациони таблети.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Зајакнатото ротационо притискање на таблети со програмабилна брзина може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Овој таблет преса (LPY-GS-51) веќе 3 години го притиска прашокот во нашето производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети. Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 mm.

Мурајова О. А., Нижникамск

Одлично друштво! Цените се добри, наредив ротирачки преса за таблети LPY-GS-51, предложен од моделот и детално зборував за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Дрозд М., Сиктивкар

Ротирачки печат со високи перформанси. Вистинско откритие за голем обем на производство. Брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство.

Печурка В.Л., Град Кострома

Задоволни од работата на компанијата. Купивме ротирачки преса за таблети LPY-GS-51, немаше никакви проблеми, страницата е многу удобна во дизајнот. При нарачката, еден менаџер контактираше со нас, детално објасни сè, зборуваше за нијансите на работа со оваа опрема. Ние направивме договор без никакви проблеми. Стоката е со висок квалитет, донесе малку надвор од времето, но сепак задоволна.

Белов Александар, Тамбов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  засилен ротирачки преса за таблети со програмабилна брзина lpy-gs-51.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: