Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување со блистер Алуминиум / ПВЦ рамен тип HMR-13

Автоматска машина за пакување со блистер Алуминиум / ПВЦ рамен тип HMR-13

7138 година

989198 година
 • Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ Тип на рамка
 • Пакет на блистер
 • Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ Тип на рамка
 • Пакет на блистер

Популарни пребарувања

65%

Прегледи од вистински луѓе за работата на фармацевтската опрема

47%

Детален опис на процесот на пакување на блистер

56%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

72%

Бизнис со блистер на таблети во Русија и ЗНД

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување со блистер Алуминиум / ПВЦ рамен тип HMR-13

Автоматска машина за пакување со блистер Алуминиум / ПВЦ рамен тип HMR-13

HMR-13 Автоматска алуминиум / ПВЦ рамна блистер машина за пакување е нов, подобрен производ заснован на барањата на клиентите. Опремата е наменета за пакување на сите видови течни и цврсти материи и е погодна за големи и средни фармацевтски растенија, фабрики за производство на адитиви за храна и спортска исхрана, болнички лаборатории, разни индустрии како храна, електронски, производство на опрема и др. Овој вид на пакување го штити производот од влага и прашина, го подобрува изгледот на производот, а исто така ја зголемува додадената вредност. Машината е дизајнирана да произведува голем број на стандардизирани производи. Прилагодлива граница на мозочен удар. Калапот се наоѓа во жлебот така што е лесно да се замени. Машината со електрична спроводливост го загрева ПВЦ и формира со притискање и пенење. Брзината се регулира со непрекината трансдукција. Опремата е опремена со интерфејс од човек-машина, PLC контролер, професионален уред за точни товарење. Опремата извршува функции како што се печат, печатење на серии броеви и собирање на отпад од производство. Двостепен електричен погон се користи за зафаќање и влечење на материјалот за пакување синхроно и точно. Калапите за греење автоматски ќе се одвојат кога машината ќе застане, што помага да се заштитат материјалите меѓу нив и да се продолжи животот на машината.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 28.620 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување со блистер Алуминиум / ПВЦ рамен тип HMR-13

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

65%

Прегледи од вистински луѓе за работата на фармацевтската опрема

47%

Детален опис на процесот на пакување на блистер

56%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

72%

Бизнис со блистер на таблети во Русија и ЗНД

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматско пакување блистер машина алуминиум / ПВЦ тип "HMR-13"
Фреквенција на печат: 15-50 пати / мин
Број на листови за печат: 3-4 листови
Продуктивност: 3600-12000 парчиња / час
Опсег на прилагодување на мозочен удар: 40-140 мм
Максимална површина и длабочина на формирање: 250 × 120 × 13 mm
Енергија на компресорот на воздухот:. 0,38 м3 / мин
Моќност: 380V, 50Hz, 8,5 KW
Спецификација на школка:
ПВЦ - 250 × (0,2-0,5) мм
Алуминиумска фолија - 250 (0,02-0,035) мм
Големина на дел: 1750 × 650 × 1450 mm, 1450 × 650 × 1450 mm
Големина на пакетот: 2800 × 650 × 1400 мм
Тежина: 1100 кг
Тежина на испорака: 1300 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиенти кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за пакување со рамен блистер HMR-13 од алуминиум / ПВЦ.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска блистер машина за пакување може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Клински Александар Владимирович, Самара

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Миков АлексејРостов-на-Дон

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Лагошина В. А., Уфа

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше машината за пливање, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

Зујков А., Краснојарск

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Новицки К. В., Град Перм

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Новикова Кристина, Воронеж

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  hmr-13 автоматска машина за пакување со рамни блистер од алуминиум / PVC.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: