Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум-алуминиум / алуминиум-PVC ZXM-25E

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум-алуминиум / алуминиум-PVC ZXM-25E

7140

989186
 • Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум-алуминиум / алуминиум-PVC
 • Амбалажа со пилули
 • Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум-алуминиум / алуминиум-PVC
 • Амбалажа со пилули

Популарни пребарувања

72%

Опрема за меури за производство на фармацевтски производи

69%

Каде да се најде специјалист во блистер пакување во Украина?

71%

Прилагодување на блистер машини во производството

59%

Како да започнете бизнис со блистер на таблети?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум-алуминиум / алуминиум-PVC ZXM-25E

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум-алуминиум / алуминиум-PVC ZXM-25E

Автоматската алуминиум-алуминиум / алуминиум-PVC блистер машина за пакување ZXM-25E е многу компактна, економична и флексибилна машина за блистер. Ова е најпогодната опрема за пакување на капсули и таблети. ZXM-25E може да произведе термо и ладно плускавци со помош на множен материјал за пакување. Компактна и едноставна структура. Направено од не'рѓосувачки челик. Регистрација на заптивка. Сообразно со GMP стандардот. Сервомотор. Автоматско преземање. Систем за визуелен надзор. Автоматско производство на готови плускавци. Микропонски детектор на алуминиум. Може да се користи со картонска машина како производна линија. СЕ сертификат.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 41.040 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум-алуминиум / алуминиум-PVC ZXM-25E

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

72%

Опрема за меури за производство на фармацевтски производи

69%

Каде да се најде специјалист во блистер пакување во Украина?

71%

Прилагодување на блистер машини во производството

59%

Како да започнете бизнис со блистер на таблети?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Машина за автоматско пакување блистер Алуминиум-Алуминиум / Алуминиум-ПВЦ "ZXM-25E"
Макс. брзина:
Термоформирање: околу 50 циклуси / мин
Ладно формирање: околу 35 циклуси / мин
Опсег на формирање:
Ефективна ширина на индекс: макс. 110 × 240 мм
Длабочина: макс. 12 мм
Формирање на ширина на филмот: макс. 250 мм
Ширина на материјалот за обложување: макс. 250 мм
Материјал за пакување
Материјал за обликување: ПВЦ, ПВЦ / ПВДЦ, ПВЦ / Аклар, ЦОЦ, ПП, ПЕТ, материјал за обликување на алуминиум, итн..
Материјал за обложување: алуминиумска фолија, ПП и друг материјал за заптивање на топлина
Моќност: 380V, 50Hz, 5,5 KW (3-фазни, четири жици)
Притисок на компримиран воздух: 0,5 ~ 0,7 MPa
Потрошувачка на воздух: 150 ml / мин
Димензии: 4200 × 650 × 1700 mm
Големина на пакет: 4300x800x1800 mm
Тежина: 1800 кг
Тежина на испорака: 2000 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за пакување од алуминиум за пакување Алуминиум-Алуминиум / Алуминиум-ПВЦ ZXM-25E.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за пакување со блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Јаклашка Оксана Марковна, Шимановск

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Масмехов С. А., Чебоксари

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Розкова С.В.., Химки

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше машината за пливање, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

Заицев JulулијанЧебоксари

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Зубков Олег Сергеевич, Москва

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Шчербинина А., Градот Гомел

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за автоматско пакување со блистер алуминиум-алуминиум / алуминиум-PVC zxm-25e.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: