Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување блистер алуминиум / алуминиум-алуминиум / PVC SJP-26-K2

Автоматска машина за пакување блистер алуминиум / алуминиум-алуминиум / PVC SJP-26-K2

7143

989211
 • Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / Алуминиум-Алуминиум / ПВЦ
 • Пакување таблети во блистер алуминиум / алуминиум-алуминиум / PVC
 • Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / Алуминиум-Алуминиум / ПВЦ
 • Пакување таблети во блистер алуминиум / алуминиум-алуминиум / PVC

Популарни пребарувања

44%

Прегледи од вистински луѓе за работата на фармацевтската опрема

56%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

47%

Бизнис со блистер на таблети во Русија и ЗНД

48%

Детален опис на процесот на пакување на блистер

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Автоматска машина за пакување блистер алуминиум / алуминиум-алуминиум / PVC SJP-26-K2

Автоматска машина за пакување блистер алуминиум / алуминиум-алуминиум / PVC SJP-26-K2

Автоматска машина за пакување блистер Алуминиум / Алуминиум-Алуминиум / ПВЦ SJP-26-K2 е голема брзина опрема со автоматски систем за контрола - PLC контролер и екран на допир, прилагодлива должина на мозочен удар преку интерфејсот, хранење со помош на пневматски гумен ролери -мантилатор, кој е контролиран од сервомотор независно обезбедува стабилност и синхронизација на работата. Независниот дизајн на калапите и упатството е удобен во работењето и целосно ја зема предвид безбедноста на операторот за време на работата, а исто така го олеснува одржувањето на чистотата во секое време. Плочата за обликување на греењето може автоматски да се отвори и затвори кога материјалот за обликување не ја достигна поставената температура, машината автоматски ќе го одложи почетокот на намалувањето на материјалниот отпад, како и ќе ја намали температурата за да заштеди енергија и да ја зголеми стабилноста на филмот. Заптивање на пневматско перниче: цилиндерот ги крева горните калапи за запечатување кога машината застанува, со што се избегнува плускање на плускавци предизвикани од термичко зрачење за време на стоп, додека истовремено заштитува од претерано притискање и со тоа го продолжува животот на машината. Сите делови, вклучувајќи ја и бунтата што доаѓа во контакт со материјалот, се изработени од не'рѓосувачки челик. Опремата е опремена со механизам за итни случаи и аларм во случај на почеток во отсуство на ПВЦ плочи или оштетени ПВЦ плочи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 43,308 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување блистер алуминиум / алуминиум-алуминиум / PVC SJP-26-K2

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

44%

Прегледи од вистински луѓе за работата на фармацевтската опрема

56%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

47%

Бизнис со блистер на таблети во Русија и ЗНД

48%

Детален опис на процесот на пакување на блистер

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за пакување блистер алуминиум / алуминиум-алуминиум / PVC "SJP-26-K2"
Максимална брзина на печат:
Алуминиум / пластика 60 bpm (стандард)
Алуминиум / Алуминиум 40 вртежи во минута
Максимална продуктивност: Алуминиум / пластика 350,000 таблети / час
Алуминиум / Алуминиум 150,000 таблети / час
Опсег на прилагодување на мозочен удар: 20 120 mm (во зависност од барањата на клиентот)
Максимална површина за формирање: 245 × 112 mm
Максимална длабочина на формирање: Алуминиум / пластика 14 мм
Алуминиум / Алуминиум 14 мм
Спецификација на материјал за пакување:
(ширина на материјал: 130-260 мм)
Медицински ПВЦ: 260 × 0,25 (0,15-0,5) мм
Фолија за заптивање на топлина: 260 × 0,02 mm
Вкупна моќност: 6,4 KW
Главен мотор: 2,2 KW
Платни плочи за греење: 2 × 1,5 KW
Затоплување грејач: 1,2 KW
Стапка на проток на компресор на воздухот: 38 0,38 m3 / min
Димензии (L × W × H): 3940 × 720 × 1580 mm
Големина на пакетот (L × W × H): 4100 × 880 × 1740 mm
Тежина: 1700 кг
Тежина на испорака: 1800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за пакување со блистер Алуминиум / Алуминиум-Алуминиум / ПВЦ SJP-26-K2.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за пакување со блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Прегледи на клиенти (6)

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Александров Е. , Твер

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Сидорова Владлена, Мариупол

Пред неколку месеци лансираше ново производство. Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Кривов Порфириј ЕфремовичГрад Воркута

Немаше доволно машина за плускање во фабриката, наидовме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме моделот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

ИванГеленџик

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Винтухов Савли Сократович, Град Перм

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Колбаги В.А., Тајмен

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за пакување блистер алуминиум / алуминиум-алуминиум / PVC sjp-26-k2.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: