Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Плоча машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ-алуминиум / алуминиум SJP-15C

Плоча машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ-алуминиум / алуминиум SJP-15C

7142

989247
 • Алуминиум / ПВЦ-алуминиум / Алуминиумска плоча машина за пакување блистер
 • Пакет на блистер
 • Алуминиум / ПВЦ-алуминиум / Алуминиумска плоча машина за пакување блистер
 • Пакет на блистер

Популарни пребарувања

52%

Прилагодување на блистер машини во производството

56%

Каде да најдете специјалист за блистер во Казахстан?

49%

Опрема за меури за производство на фармацевтски производи

57%

Како да започнете бизнис со блистер на таблети?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Течност за капсула таблета блистер машина за пакување / Плоча машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ-алуминиум / алуминиум SJP-15C

Плоча машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ-алуминиум / алуминиум SJP-15C

Алуминиум / ПВЦ-алуминиум / Алуминиум SJP-15C блистер машина за пакување - флексибилен, лесен модел дизајниран за разни мало производство, погоден за мали и средни фармацевтски компании за производство на разни производи: капсули, таблети, апчиња, итн моделот има карактеристики како што се прилагодување на фреквенцијата, прилагодлива должина на мозочен удар, режим на загревање на допир, производство на позитивен притисок, ориентација на капсули, графички верзии на запечатување на топлина, перниче за воздух и текстурирани горни и долни плочи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Плоча машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ-алуминиум / алуминиум SJP-15C

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

52%

Прилагодување на блистер машини во производството

56%

Каде да најдете специјалист за блистер во Казахстан?

49%

Опрема за меури за производство на фармацевтски производи

57%

Како да започнете бизнис со блистер на таблети?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Плоча машина за пакување блистер Алуминиум / ПВЦ-алуминиум / SJP-15C алуминиум
Фреквенција на печат: 15-35 отчукувања / мин
Ширина на ПВЦ: 50150 mm 57 × 82 mm, 2 плочи / пати
Продуктивност: 50-90,000 парчиња / час
Опсег на прилагодување на мозочен удар: 40-120 mm
Компресиран воздух: ≥0,2 m3 / min, 1,5kw settings кориснички поставки)
Вкупна моќност: 380V 50Hz, 220V 60Hz, 3,2 KW
Димензии: 2200 × 570 × 1380 mm
Големина на пакетот: 2310 × 800 × 1700 мм
Тежина: 800 кг
Тежина на испорака: 900 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на машина за пакување блистер од типот на плоча Алуминиум / ПВЦ-Алуминиум / Алуминиум SJP-15C.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за пакување со блистер во типот на плочата може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Осврти на клиенти (4)

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на блистер, перформанси на час, мала искривување на готовите плускавци.

Олга , Волгоград

Пред неколку месеци лансираше ново производство, не можеше да одлучи помеѓу купување на автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

Кононов И. И, Краснојарскиот регион

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Кlyучников Владислав, Твер

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Гудкова Арина Семенова, Тајмен

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за пакување во блистер за алуминиум / PVC-алуминиум / алуминиумска плоча sjp-15c.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: