Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Опрема за обележување шишиња на шишиња со ампула / Хоризонтална опрема за обележување на кружни шишиња и нивно поставување во склоп за склопување CTPE-6

Хоризонтална опрема за обележување на кружни шишиња и нивно поставување во склоп за склопување CTPE-6

7204

1050481
 • Хоризонтална опрема за обележување на кружни шишиња и нивно поставување во контејнерски сад
 • Етикетирање шишенце
 • Хоризонтална опрема за обележување на кружни шишиња и нивно поставување во контејнерски сад
 • Етикетирање шишенце

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете машини за продажба на етикети

13%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

36%

Купете ефтина опрема за обележување шишиња во Москва

Четиринаесет%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Опрема за обележување шишиња на шишиња со ампула / Хоризонтална опрема за обележување на кружни шишиња и нивно поставување во склоп за склопување CTPE-6

Хоризонтална опрема за обележување на кружни шишиња и нивно поставување во склоп за склопување CTPE-6

Хоризонтална опрема за етикетирање на кружни шишиња и нивно поставување во склоп за склопување CTPE-6 се користи за автоматско обележување и собирање цилиндрични контејнери со мал дијаметар, како што се шишиња, ампули, итн. Во фармацевтската индустрија, здравството, прехранбената индустрија и др. Тркалото на кампот се користи за да се вчитаат етикетите, да се совпаѓаат границите и лесно да се постават. Серво моторот Schneider се користи од уредот за пренос на етикетата за да се обезбеди стабилност и голема точност на преносот. Стапката на добиточна храна може да достигне 120 m / min. Максималната брзина на процесот е 450 шишиња / мин. Стапката на отфрлање на шишето е многу ниска, а стапката на собирање и ставање во садот е 99,5%. Уредот за поставување садови вклучува тампон механизам, со што се избегнуваат дефекти, како што е отсуство на шише, неправилно поставување и отсуство на сад. Употребата на тркало од кампот за испраќање ампули во контејнер обезбедува висока ефикасност на производството, стабилност и точност. Континуираното хранење и поставување на шишињата е координирано така што шишињата и контејнерите не се допираат едни со други и затоа не можат да бидат оштетени. Лесно поставување и параметризација за замена на контејнери со различни дијаметри и контејнери за склопување, едноставна и ефикасна работа. Локацијата на контејнерот за склопување е отворена за лесна употреба и садот со шишиња може директно да се постави во приемникот на транспортниот уред. Може да се додаде машина за раздвојување сад за да се елиминираат операциите за расклопување и склопување. Машината може автоматски да застане кога садовите се заглавени за да ги избегнат пакетите што недостасуваат. Дизајнот на човечка машина е компактен, стабилен, лесен за поставување и има сигурна врска.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 57.240 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Хоризонтална опрема за обележување на кружни шишиња и нивно поставување во склоп за склопување CTPE-6

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Самолепливи етикети Фармацевтска опрема Вијали Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете машини за продажба на етикети

13%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

36%

Купете ефтина опрема за обележување шишиња во Москва

Четиринаесет%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Хоризонтална опрема за обележување на кружни шишиња и нивно поставување во склоп на контејнери „CTPE-6“
Големина на товар:: 10 ~ 22 mm, должина 60 ~ 130 mm
Големина на садот: (должина) ≥ 30 mm (ширина) 40 ~ 200 mm, шишиња 2 ~ 20 / контејнер
Брзина на храна со шишиња по контејнер: 450 шишиња / мин
Точност на етикетирање: ± 0,5 mm
Напон: 220V AC ± 0,5% 50Hz 2200 W
Големина на пакет: 3500x1300x1560 мм
Тежина: 400 кг
Тежина на испорака: 500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на хоризонтална опрема за обележување на кружни шишиња и нивно поставување во склоп за склопување CTPE-6.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Хоризонталната опрема за обележување на кружни шишиња и нивно поставување во склоп за склопување може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Имаме голем асортиман на производи во стаклени и пластични шишиња кои бараат етикетирање. Автоматската машина на овој модел има широк спектар на поставувања. Сите позиции беа затворени со една машина за автоматско обележување.

Анатолиј Илин, Брјанск

Автоматска машина за обележување што може да лепи етикети на пластични шишиња со кружни и квадратни лекови. Тоа беше важно за нас.

Алексеј Дмитријевич, Јарослав

Нашата компанија имаше проблем со снабдувањето со опрема на претпријатието - машина за обележување. Потоа го набавија во MiniPress. Што беа многу задоволни.

Књажев Н.ју., GE HealthcoreАзбест

При изборот на опрема за обележување шишиња. Машината за обележување се покажа како соодветна опција за нас. Благодарам за помошта!

Ларијова ВераРегионот Свердловск.

Ние го проширивме производството. Итно е потребна машина за обележување шишиња. Одлучивме да соработуваме со компаниите со миниперис. Не жали се. Сега и во иднина планираме да соработуваме со оваа компанија!

Анџелина Федоровна Кац, Инженер за технологијаog, Регионот Новосибирск

Беше неопходно за производство на машина за обележување шишиња. Менаџерот на компанијата се фокусираше на сите модели и опсези што ни се потребни. Резервирал автомобил. Задоволен од изборот!

Петровска Антонина, ДОО „Натафармасан“, Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  хоризонтална опрема за обележување на кружни шишиња и нивно поставување во садот за склопување ctpe-6.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: