Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско пакување и запечатување во прав SZP-22

7173

989555
 • Опрема за автоматско пакување и запечатување во прав
 • Пакување во прав
 • Опрема за автоматско пакување и запечатување во прав
 • Пакување во прав

Популарни пребарувања

40%

Упатства за опрема за автоматско пакување и запечатување во прав

50%

Снабдувачи на опрема за прав и запечатување

триесет%

Како да започнете бизнис за пакување и запечатување во прав

20%

Набавете опрема за полнење во Украина

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско пакување и запечатување во прав SZP-22

Опрема за автоматско пакување и запечатување во прав SZP-22 се користи во прехранбената, медицинската, хемиската индустрија и др. За пакување прашоци во кеси, запечатување и триаголно запечатување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8.640 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско пакување и запечатување во прав SZP-22

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Упатства за опрема за автоматско пакување и запечатување во прав

50%

Снабдувачи на опрема за прав и запечатување

триесет%

Како да започнете бизнис за пакување и запечатување во прав

20%

Набавете опрема за полнење во Украина

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУ OFУВА OFЕ НА ПРОИЗВОДСТВО НА ПОДАРКИ ЗА ЈАВНИЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето во прав, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за пакување во прав. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско пакување и запечатување во прав „SZP-22“
Метод на мерење: Тип на завртки
Опсег на мерење: 0-100 ml (0-5 ml, 5-20 ml, 20-50 ml, 30-100 ml)
Секоја машина со една завртка
Брзина на пакување: 40-60 (Пак / мин
Големина на торба: (W) 30-100 мм, (Д) 30-120 мм
Тип на запечатување: запечатување со три страни
Тип на машина: рамна машина
Моќност: 1100W
Напон: 380 V или 220 V, 50Hz
Големина на пакетот: 625x751x1558 mm
Тежина: 170 кг
Тежина на испорака: 220 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за автоматско полнење и запечатување прав SZP-22.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за автоматско пакување и запечатување во прав може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители започнаа со овој модел, вклучително и јас. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Зеленина Ксенија Артемивна, Омск

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на пакетот.

Седов К. Р., Мурманск

Не можевме да решиме помеѓу да купиме автоматска опрема за пакување во прав и машини за запечатување, контактиравме со консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој ги објасни многу добрите и лошите страни.

Фомин А.Уфа

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасуваше беше опремата за полнење на прав и машината за запечатување SZP-22, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја пронајдоа машината што ни беше потребна. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Datura L. DГрад Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско пакување и запечатување во прав szp-22.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: