Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за пакување алуминиум / алуминиум со екран на допир SHWA-16

Опрема за пакување алуминиум / алуминиум со екран на допир SHWA-16

7169

989456
 • Опрема за пакување Алуминиум / Алуминиум на екран на допир
 • Алуминиум / алуминиумска амбалажа
 • Опрема за пакување Алуминиум / Алуминиум на екран на допир
 • Алуминиум / алуминиумска амбалажа

Популарни пребарувања

47%

Каде да се најде специјалист за плускавци во Украина?

56%

Набавете опрема за пакување алуминиум / алуминиум со екран на допир во Москва

44%

Прилагодување на опрема за пакување од алуминиум / алуминиум со екран на допир во производство

39%

Производители и купувачи на опрема за блистер

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за пакување алуминиум / алуминиум со екран на допир SHWA-16

Опрема за пакување алуминиум / алуминиум со екран на допир SHWA-16

Опрема за пакување алуминиум / алуминиум со екран на допир SHWA-16 е подобрен модел на овој вид машина. Се карактеризира со лесна употреба и одржување, лесен за чистење, има пријателски интерфејс и многу функции. Системот се контролира со помош на контролорот PLC. Комплетна автоматска контрола обезбедува точност и добар изглед на пакувањето. Напредната и компактна форма на опремата, висока продуктивност, низок шум, практично работење и одржување (брзо заменување на калапите заштедува време). Големината на примерокот може слободно да се прилагоди. Пневматското печат може слободно да се прилагоди на вистинското место. Дигитален уред за контрола на температурата овозможува поточно ниво на температурата. Бесконечно променлива брзина. Употребата на алуминиумска фолија, разни видови хартија, е погодна за сите видови таблети и капсули. Добра затегнатост и долг рок на траење. Уредот за извртување обезбедува прекрасен изглед на плочите, а истовремено го одржува работното место чисто, уредно и лесно достапно за чистење. Системот за ладење на вода обезбедува непрекинат систем за напојување без одржување. Дополнителни конфигурации: системот за одводнување на ликвидацијата е контролиран од програмабилен логички контролер на програмата Митсубиши (PLC) за да го контролира процесот на пакување (во отсуство на материјал за пакување, кога има голема разлика во големината на пакувањето или во отсуство на материјал за пакување, системот) автоматски го прикажува статусот на екранот и дава сигнал за да се избегне хит неисправни производи на дистрибутивната мрежа). Ролери систем за печатење на серии броеви: овој систем има два начина на печатење: 1. користејќи цврсто термопластично тркало за боење за ролерирање на датумот на производство, број на серија, датум на истекување и слично до посакуваната област за печатење. 2. Директно печатење без тркалање на тркалото за мастило. Има функција за поставување на локацијата на печатење на ролери, може да го намали бучавата на машината, итн. Систем за проверка на графичка верзија: според барањата на клиентите, се користи систем за следење на курсорот за да се заврши автоматски проверката на верзиите. Екран на допир: продолжување на методите за контрола на копчето, пријателски и функционален интерфејс.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 27.810 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување алуминиум / алуминиум со екран на допир SHWA-16

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

47%

Каде да се најде специјалист за плускавци во Украина?

56%

Набавете опрема за пакување алуминиум / алуминиум со екран на допир во Москва

44%

Прилагодување на опрема за пакување од алуминиум / алуминиум со екран на допир во производство

39%

Производители и купувачи на опрема за блистер

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување алуминиум / алуминиум со екран на допир "SHWA-16"
Продуктивност: 400-600 парчиња / мин (4 реда)
Максимална ширина на пакувањето: 160 mm
Напон: 220V, 50/60 Hz
Моторна моќност: 0,4 KW
Енергија на грејач: 3 KW
Исечена количина: 1-5
Компримиран воздух: 0,3 MPa
Големина на пакетот: 850x1150x1630 mm
Тежина: 350 кг
Тежина на испорака: 450 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување за алуминиум / алуминиум со екран на допир SHWA-16.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување алуминиум / алуминиум со екран на допир може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. За разлика од рамните плускавци, овој модел не бара компресиран воздух.

Костина Злата Станиславна, Химки

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Хасанов К. Р., Новоросијск

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Шепа П. Н., Нижневартовск

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Јужна М. Т., Петрозаводск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување алуминиум / алуминиум shwa-16 со екран на допир.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: