Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Алуминиум / пластична опрема за пакување на автоматска цврста заптивка HMR-16

Алуминиум / пластична опрема за пакување на автоматска цврста заптивка HMR-16

7186

1050287
 • Алуминиум / пластика за автоматска тесна опрема за запечатување
 • Таблети со блистер
 • Алуминиум / пластика за автоматска тесна опрема за запечатување
 • Таблети со блистер

Популарни пребарувања

47%

Опрема за пакување цврсто запечатување алуминиум, пластика

24%

Како да користите тесна опрема за запечатување алуминиум, пластика

69%

Прегледи на опрема за пакување

35%

Делови за опрема за пакување цврсто запечатување алуминиум, пластика

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Алуминиум / пластична опрема за пакување на автоматска цврста заптивка HMR-16

Алуминиум / пластична опрема за пакување на автоматска цврста заптивка HMR-16

Алуминиум / пластика HMR-16 автоматска опрема за запечатување со тесно запечатување е дизајнирана и произведена земајќи ги предвид напредните технологии на внатрешните и надворешните уреди и е најоптимизирана опрема за пакување за заштита на животната средина. Оваа машина е собрана во три дела и може да се спакува и транспортира одделно. Интеграцијата на механизмот, електричната енергија и гасот, ги комплетира одделно сите процедури, вклучително и загревање, формирање на блистер, автоматско оптеретување, запечатување и синхроно регулирање на алуминиум-пластични ленти, откривање на празни плускавци, круто обликување на алуминиум, секундарно запечатување на топлина и сл. печатење на серии, печат и собирање на отпад и др под контрола на контролорот PLC. Оваа опрема е наменета за пакување во блистер Алуминиум / Пластика, Алуминиум / Алуминиум, Алуминиум / Пластика / Алуминиум.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 43.740 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Алуминиум / пластична опрема за пакување на автоматска цврста заптивка HMR-16

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

47%

Опрема за пакување цврсто запечатување алуминиум, пластика

24%

Како да користите тесна опрема за запечатување алуминиум, пластика

69%

Прегледи на опрема за пакување

35%

Делови за опрема за пакување цврсто запечатување алуминиум, пластика

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ПАКЕГИНСКО ОПРЕМА НА ЦЕЛО АЛУМИНИУМ / ПЛАСТИЧНО ПРОДАБА
На сите наши клиенти кои купиле опрема за пакување за цврсто запечатување алуминиум / пластика, ви доставуваме литература за основите на пакувањето во разни материјали за пакување, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИМЕ ПРОИЗВОД ОД МАШИНИ ЗА ПАКУВАЕ НА ОПРЕМА НА ПОПОЛНИТЕ ПРОДАБА НА Алуминиум / пластика
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување за цврсто запечатување алуминиум / пластика. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на пакетот.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување за тесно запечатување на алуминиум / пластика и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско пакување за цврсто запечатување алуминиум / пластика "HMR-16"
Фреквенција на печат: 5-25 пати / мин
Број на листови за печат: 3-4 листови
Продуктивност: 4500-6000 парчиња / час
Опсег на прилагодување на мозочен удар: 40-140 мм
Максимална површина и длабочина на формирање:
ПВЦ за лекови - 250 × 120 × 15 mm
Прилагодена на температурата алуминиум - 250 × 120 × 15 mm
Моќност на компресорот на воздухот: .5 0,5 м3 / мин
Моќност: 380V, 50Hz, 13,5 KW
Спецификација на школка:
ПВЦ за лекови - 250 × (0,15-0,5) мм
Алуминиумска фолија (ПТП) - 250 × (0,02-0,035) мм
Прилагоден на температура алуминиум - 250 × (0,09-0,15) мм
Големина на пакет: 4300 × 635 × 1400 мм
Тежина: 2000 кг
Тежина на испорака: 2200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за автоматско пакување за цврсто запечатување Алуминиум / Пластика HMR-16.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување со тесно запечатување може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој автоматски модел. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Сергеј Николаенко, Казан

Ние произведуваме производи од алуминиум - пластични плускавци, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за формата и големината на пакетот. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Антон ЗаикинСмолевичи

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување со блистер. Бев задоволен.

Кузмин П.G., Архангелск

Итно му требало амбалажа за плускавци. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Богдан Степанов, Москва

Отвори ново производство. На продавницата за пакување му беше потребен пакувач во материјали за пакување од алуминиум и пластика. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Антон Лебедев, Тајмен

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  автоматска опрема за пакување цврсто запечатување алуминиум / пластика hmr-16.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: