Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување чај торба со триаголник XPM-6

7162

989394
 • Автоматска машина за пакување со чај со триаголен торба
 • Спакуван чај во триаголна торба
 • Автоматска машина за пакување со чај со триаголен торба
 • Спакуван чај во триаголна торба

Популарни пребарувања

50%

Опрема за пакување чај во триаголна торба во Русија

58%

Методи за пакување чај во триаголна кеса во модерно фармацевтско производство

35%

Купете опрема за пакување чај во триаголна торба во Москва

41%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување чај во триаголна торба

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување чај торба со триаголник XPM-6

XPM-6 триаголна автоматска машина за пакување со чај торби е погодна за пакување на грануларен материјал како што се чај, кафе, медицински чај, билен чај, итн. Во опремата се користи ултразвучно запечатување метод и метод на лизгање на полнење, лесно заменува материјали за пакување, произведува уникатна убава и стилска триаголна торба со чај. Продуктивност 3000 кеси на час. Стандардна спецификација. Готов бројач на производи. Уред за заштита на главниот мотор (кога работи над нормално). Уредот го контролира напонот на струја на моторот. Уред за лизгање за заштита од преоптоварување. Вертикална брзина на мотор. Проверка на етикетата со сигнализирање на грешки. Прекинувач за итни случаи. Уред за автоматско регулирање на напон на системот за снабдување со материјал за пакување. Алармен уред за отсуство на материјал за пакување. Ултразвучен уред за предупредување за преоптоварување. Уред за отстранување на електростатичкиот напон.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 38.934 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување чај торба со триаголник XPM-6

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

50%

Опрема за пакување чај во триаголна торба во Русија

58%

Методи за пакување чај во триаголна кеса во модерно фармацевтско производство

35%

Купете опрема за пакување чај во триаголна торба во Москва

41%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување чај во триаголна торба

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ НА чајот во ТРИЈАНГУЛАРСКО ПАКЕ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето чај во триаголна торба, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА МАШИНИ ЗА ОПРЕМА НА ПАКЕД НА чај
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување чај во триаголна торба во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување чај во триаголна кеса во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување чај во триаголна торба „XPM-6“
Брзина на пакување: 50 пакувања / мин
Продуктивност: 3000 ppm
Метод на мерење: лизгачко полнење (стандард) или сензор за тежина
Материјали за пакување: најлон, полиестерска мрежа, неткаени материјали, материјали со ултразвучно заварување
Пакет: трилатерален ултразвучен клипинг на бранови
Ребра за пакување: 50 ~ 80 mm (едната страна)
Страна на пакување: 60 ~ 90 (Ширина) x 40 ~ 80 (Висина) мм
Ширина на материјалот за пакување: 120 mm, 140 mm, 160 mm и 180 mm
Снабдување со електрична енергија: 3-фазен, 220V, 50Hz, 2,0 KW
Воздушен компресор: 220V, 2,2 KW
Дехидрификатор: AC 110V, 0,4 KW
Димензии: 700x850x1800 mm
Големина на пакување: 800x900x1900 mm
Тежина: 450 кг
Тежина на испорака: 550 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување чај во триаголна торба XPM-6.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување чај во триаголна торба може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Осврти на клиенти (4)

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување чај во триаголна торба. Бев задоволен.

Снегирева Таисија Антонова, Саратов

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Ермилов В. Н., Тоглијати

Итно му требаше автоматско обвивка за чај во триаголна торба. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Крилова Клавдија Јарославна, Ижевск

Отвори ново производство. На продавницата за амбалажа му беше потребен амбалажа за чај во триаголна кеса во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Черних А., Барнаул

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  Автоматска опрема за пакување за триаголна торба xpm-6.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: