Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување чај во вреќа со две комори XPM-3

7170

989455
 • Опрема за пакување чај во вреќа со две комори
 • Торба со две комори
 • Опрема за пакување чај во вреќа со две комори
 • Торба со две комори

Популарни пребарувања

50%

Опрема за пакување чај во вреќа со две комори во Русија

58%

Методи за пакување чај во вреќа со две комори во современ фармацевтски производство

35%

Купете опрема за пакување чај во вреќа со две комори во Москва

41%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување чај во вреќа со две комори

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување чај во вреќа со две комори XPM-3

Опремата за пакување чај во торба со двојна комора XPM-3 се користи за пакување чај, кафе, екстракт од женшен, медицински чај во вреќи како чај од Липтон. Целосен автоматски циклус: формирање торба, мерено полнење, запечатување торби, сечење и броење на готови производи. Рачно виси ознаки на нишка.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8.856 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување чај во вреќа со две комори XPM-3

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

50%

Опрема за пакување чај во вреќа со две комори во Русија

58%

Методи за пакување чај во вреќа со две комори во современ фармацевтски производство

35%

Купете опрема за пакување чај во вреќа со две комори во Москва

41%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување чај во вреќа со две комори

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ НА чајот во ДВЕ-КОМБАРСКО ПАКЕТ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакување чај во вреќа со две комори, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА МАШИНИ ЗА ОПРЕМА НА ПАКУВАINGЕ НА чајот во ДВЕ-ПОВЕЕ
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување чај во вреќа со две комори во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување чај во вреќа со две комори во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување чај во вреќа со две комори „XPM-3“
Опсег на полнење: 3 ~ 10 ml
Големина на пакет: Ширина 87мм, Должина 155мм
Продуктивност: 40 ~ 80 пакет / мин
Моќност: 220V, 50Hz, 1,5 KW
Димензии: 600x790x1780 mm
Големина на пакетот: 700x800x1800 mm
Тежина: 320 кг
Тежина на испорака: 400 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување чај во вреќа со двојна комора XPM-3.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување чај во вреќа со две комори може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Сараев Н. А., Градот Сизран

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Чеботарева Г. Р., Нижни Тагил

Итно му требаше автоматско пакување чај во торба со две комори. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Беспалова Елизавета Матвевна, Град Вол Volски

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  Опрема за пакување Мирисам во вреќа со двојна комора xpm-3.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: