Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Машина за завиткување и запечатување со голема брзина БСП-15

Машина за завиткување и запечатување со голема брзина БСП-15

7185

1050260
 • Машина за завиткување и запечатување со голема брзина
 • Пакување со групни кутии
 • Машина за завиткување и запечатување со голема брзина
 • Пакување со групни кутии

Популарни пребарувања

37%

Опрема за завиткување и запечатување во Русија

45%

Опрема за запечатување и исечување во модерно фармацевтско производство

60%

Купете опрема за завиткување филм со запечатување и кастрење во Москва

педесет%

Упатства за употреба за филмови за завиткување, запечатување и кастрење

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Машина за завиткување и запечатување со голема брзина БСП-15

Машина за завиткување и запечатување со голема брзина БСП-15

БСП-15 опрема за завиткување со голема брзина со затворање и запечатување е модерен патентиран модел кој се користи главно за пакување на лекови и прехранбени производи. Автоматски акумулира група кутии и обвива со фолија. Менито со 60 артикли го контролира контролорот OMRON, како и, во основа, сите електрични делови од опремата се увезуваат. Брзина на пакување 16-34 пакувања / мин. Ова е добар избор бидејќи овој систем одговара на слична опрема произведена во Јапонија или Германија. Овој вид опрема спакува кутии со лекови во ракав, така што обезбедува широк спектар на употреба. Сите видови на производи може да се пакуваат со промена на различни модели. Синхронизацијата на машината и контролата на PLC обезбедуваат безбедност. Зачувувањето на ресурсите и зголемената ефикасност е поврзано со рационалноста и стабилноста на структурата на машината. Изберете од: нерѓосувачки челик / јаглероден челик, контролни копчиња / компјутерска контрола, економски компоненти / напредни компоненти, пакување / пакување на еден производ на повеќе видови на производи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 43.200 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за завиткување и запечатување со голема брзина БСП-15

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

37%

Опрема за завиткување и запечатување во Русија

45%

Опрема за запечатување и исечување во модерно фармацевтско производство

60%

Купете опрема за завиткување филм со запечатување и кастрење во Москва

педесет%

Упатства за употреба за филмови за завиткување, запечатување и кастрење

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ НА ФИЛМ СО ГРАДЕ CЕ И КУЕ
На сите наши клиенти кои купиле опрема за завиткување со лента, запечатена и исечена, ние нудиме литература за основите на пакувањето, со материјали за пакување за завиткување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВОТО ОД МАШИНИ ЗА ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ НА ФИЛМ СО ПОДРШУВА CЕ И КУЕ
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување со фолија, запечатена и исечена во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување со лента, запечатена и исечена на разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за голема брзина за пакување во смаллив филм со запечатување и исечење „БСП-15“
Напон: 220V 50HZ
Моќност: 1 KW
Максимална големина на една кутија: 300 × 150 × 150 mm (може да се нарача)
Брзина на пакување: 16-34 Пак / мин
Притисок на гас: 0,5-0,7 МПа
Номинална струја: 6 А
Големина на машината: 3100x800x1300 mm
Соодветна инфрацрвена печка со термичка циркулација на воздухот:
Напон: Трифазен пет-жичен систем 380 V
Моќност: 9 KW
Брзина на транспортер: 0-15 м / мин
Главни димензии на печката со топлинска циркулација на воздухот: 1225x390x180 mm
Димензии: 2200x800x1300 mm
Големина на пакетот: 3100x800x1300 mm
Тежина: 700 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на голема брзина опрема за пакување во смаллив филм со запечатување и исечување на БСП-15.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за брзо пакување на пакување може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за смалување на пакување за сокови од пакување. Бев задоволен.

Собојка В. Г., Град Кострома

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Николај Михајлович, Нижневартовск

Итно потребна опрема за автоматско смалување за пакување. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Степанук Б. V, Москва

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, потребна беше опрема за смалување на пакувањето во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Лобач С. К., Воронеж

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  голема брзина опрема за пакување во смаллив филм со запечатување и исечување на бСП-15.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: