Се препорачува сигурна услуга

Мулти-влажна опрема за пакување гранули во кесички JWP-90

7168

989431
 • Мулти-влажна опрема за пакување гранули во кесички
 • Пакување кесички
 • Мулти-влажна опрема за пакување гранули во кесички
 • Пакување кесички

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете му на сигурен снабдувач на машина за пакување кесички

27%

Како да се инвестира во производство на кесички?

23%

Погледнете видео со добар квалитет за пакувањето во кесичките

20%

Гарантен период на машината за пакување во кесички

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Мулти-влажна опрема за пакување гранули во кесички JWP-90

Мулти-влажна опрема за пакување гранули во кесички JWP-90 кесички - машина за пакување во мек материјал за пакување со автоматско полнење. Се карактеризира со мала големина, компактна структура, мазна и сигурна работа и ефикасност на производството. Се користи во фармацевтската, прехранбената и козметичката индустрија. Се применува за пакување гранули, таблети, мини апчиња, итн. Автоматска контрола на компјутерот, регулаторна брзина на регулирање. Должината на торбите може постојано да се прилагоди без да се менуваат формите. Кориснички пријателски интерфејс за регулирање на запечатување, печатење, раздвојување на линијата за печат, сечење, оптеретување и др. Изработен во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 56.700 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мулти-влажна опрема за пакување гранули во кесички JWP-90

 • Означено како: Запечатена амбалажа Каталог на опрема Пластична кутија Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете му на сигурен снабдувач на машина за пакување кесички

27%

Како да се инвестира во производство на кесички?

23%

Погледнете видео со добар квалитет за пакувањето во кесичките

20%

Гарантен период на машината за пакување во кесички

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ПРОИЗВОДИ ЗА Пакување.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на индивидуална амбалажа на таблети, слатки и парчиња стока, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски машини за пакување дизајнирани за пакување на парчиња производи во кесички, со употреба на еднослојни и композитни материјали за пакување од филм во ролна без термичко смалување, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на машини за пакување може да понуди опрема за автоматска и полуавтоматска употреба.
3) Испорака на опрема за пакување во пакувања САС.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за пакување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машина за пакување парчиња производи во кесички, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Мулти-влажна опрема за пакување гранули во кесички од кесичката JWP-90
Ширина на сахет: 50-420 мм
Должина на кесичката: 60-180 мм
Тежина на една кесичка: 0,5-20 g (1-40 ml)
Максимална брзина на пакување: 420 кесички / мин
Максимални вертикални линии: 8 линии
Максимална ширина на материјалот: 900 mm
Максимален надворешен дијаметар на материјалот: Ø 300 mm
Максимален внатрешен дијаметар: Ø 70-76 mm
Моќност: 8 KW
Напон: 380V, 50 Hz
Димензии: 1560x1620x2150 mm
Големина на пакетот: 1900 × 1600 × 2000 mm
Тежина: 1200 кг
Тежина на испорака: 1500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем со избор на повеќеслојна опрема за пакување гранули во кесички JWP-90.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Мулти-влакната опрема за пакување гранули во кесички може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Набавивме следнава опрема - машина за пакување во кеси за фармацевтско производство. Опремата работи ефикасно, стабилно.

Екатерина НиколаевнаГрад Таганог

Купи машина за пакување. Потребна е машина што спакува кесички во кеси. Менаџерите го пронајдоа вистинскиот модел што одговара на сите критериуми. Благодарам!

Тополот М. К., Нижневартовск

Ажурирана целата опрема. Вклучувајќи ги и кесите за пакување на машината во кеси. Сите зедоа одличен квалитет. ви благодарам за соработката.

Риба С. В., Нижни Новгород

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  мулти-влажна опрема за пакување гранули во кесички jwp-90.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: