Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за завиткување на ролна SYM-7

7158

989351
 • Автоматска машина за пакување на филмски ролни
 • Пакување шишиња во картонска кутија
 • Автоматска машина за пакување на филмски ролни
 • Пакување шишиња во картонска кутија

Популарни пребарувања

25%

Производители и купувачи на опрема за пакување ролни

25%

Како да изберете опрема за пакување во филм со ролна?

26%

Купете картонски кутии на големо од производителот

24%

Прилагодување на машини за пакување во производство

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за завиткување на ролна SYM-7

Опремата за автоматско завиткување на филмот SYM-7 се користи за интегрирано пакување на кутии со кружни или квадратни шишиња. Производите спакувани во транспарентен филм се здобиваат со добар изглед, водоотпорност, заштита од фалсификувани производи, сувост при испорака, така што производите може да се чуваат долго време во оваа форма. PLC систем за контрола и интерфејс на човечка машина. Серво-погонот се користи за целосна контрола: хранење со филм и сечење со стабилно и точно позиционирање. Опремата е изработена од не'рѓосувачки челик. Лесен за управување, лесен за одржување. Модуларен дизајн овозможува лесно расклопување и практично прилагодување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 42.120 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за завиткување на ролна SYM-7

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

25%

Производители и купувачи на опрема за пакување ролни

25%

Како да изберете опрема за пакување во филм со ролна?

26%

Купете картонски кутии на големо од производителот

24%

Прилагодување на машини за пакување во производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ ВО РАБОТНИОТ ФИЛМ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на таблети за пакување и капсули со желатин во ролна филм, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување.
Ние ќе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за кутии за пакување во ролна филм. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување со ролна филм и снабдуваме резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско завиткување на филм „SYM-7“
Продуктивност: 5-15 пакувања / мин
Компримиран воздух: 0,6 MPa
Моќност: 50HZ, 3,2 KW
Големина на картонски кутии: 360-60 × 240 × 40 мм
Големина на пакетот: 2200 × 800 × 1700 mm
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 400 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување во ролни филмови SYM-7.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување во ролна филм може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Сакам да кажам дека пакувачот што го наведовте во валаниот филм од картонски кутии во процесот се етаблира како сигурен и лесен за употреба. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Савеlyева Ксенија Ринатовна, Нижни Тагил

Итно му требало спакувач во валани филм од картонски кутии. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Шапошников В. М., Градот Новосибирск

Отвори ново производство. На работилницата за пакување му беше потребна амбалажа во ролна од картонски картонски кутии. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Дмитриев А., Град Екатеринбург

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско завиткување сим-7.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: