Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за завиткување на целофан хоризонтална голема брзина BSP-30

Опрема за завиткување на целофан хоризонтална голема брзина BSP-30

7184

1050242
 • Опрема за завиткување на целофан со голема брзина
 • Пакување со кутии
 • Опрема за завиткување на целофан со голема брзина
 • Пакување со кутии

Популарни пребарувања

педесет%

Опрема за завиткување на целофан во Русија

58%

Опрема за завиткување на целофан во современото фармацевтско производство

35%

Купете опрема за завиткување на целофан во Москва

41%

Прирачник за упатства за опрема за завиткување на целофан

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за завиткување на целофан хоризонтална голема брзина BSP-30

Опрема за завиткување на целофан хоризонтална голема брзина BSP-30

Хоризонтална опрема за завиткување на целофан со голема брзина БСП-30. Овој патентиран модел работи со брзина од 18-25 пакувања / мин и може да претставува производна линија во комбинација со картонска машина со брзина од 180-280 кутии / мин. Машината може да изведува различни типови на амбалажи, на пример 1 × 10, 2 × 5, 1 Suit 5. Погодно е за пакување кутии со инјекции, лобуси, капсули, мази, капки за очи, итн. И може да замени слична опрема од Германија. Овој процес на пакување се нарекува „ладна амбалажа“ заради недостаток на пренесување на температурата. Без намалување, машината може да одржува номинална моќност од 9 kW на час (во однос на машината за смалување и машината за пакување цигари во проирен филм), и со тоа да ги намали трошоците за еден пакет. Ова е најдобриот избор за заштеда на трошоците за пакување од областа на фармацевтската амбалажа. Може да се поврзе со сите типови на картони за машини за пилот производство, како и со линијата на финални производи. Уредно и тесно пакување по завиткување, ширината на филмот за пакување може да се избере произволно. Италијанска технологија за запечатување. Може да нарачате основна опрема во зависност од достапниот работен простор, погоден за создавање производна линија, лесен за промена на образецот. Употребата на постојана контрола на брзината ви овозможува да постигнете стабилно континуирано работење. PLC контрола, бесплатна надградба. Низок шум, заштеда на енергија, заштеда на простор за работа. Изберете од: нерѓосувачки челик / јаглероден челик, контролни копчиња / компјутерска контрола, економични компоненти / напредни компоненти, пакување со единечен производ / повеќекратно пакување на производи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 43.200 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за завиткување на целофан хоризонтална голема брзина BSP-30

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

педесет%

Опрема за завиткување на целофан во Русија

58%

Опрема за завиткување на целофан во модерно фармацевтско производство

35%

Купете опрема за завиткување на целофан во Москва

41%

Прирачник за упатства за опрема за завиткување на целофан

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА СПОБОДУВАЕ НА ЦЕЛОФАН
На сите наши клиенти кои купиле опрема за завиткување на целофан, ние нудиме литература за основите на пакувањето, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА МАШИНИ ЗА ОПРЕМА ЗА ДОБИРАЕ СО ЦЕЛОФАН
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за завиткување на целофан во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за завиткување на целофан во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Хоризонтална брза опрема за завиткување на целофан „БСП-30“
Напон: 380V, 50 HZ
Моќност: 1 KW
Брзина: 18-28 пакет / мин
Начин на пакување: 1 × 10, 2 × 5, 1 × 5 mm (можно е да се нарача)
Максимална големина на една кутија: 200 × 100 × 20 mm
Притисок на воздухот: 0,5-0,7 МПа
Номинална струја: 3,5 А
Големина на пакетот: 3400 × 1250 × 1550 mm
Тежина: 700 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки за клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на хоризонтална голема брзина опрема за завиткување на целофан BSP-30.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Хоризонталната голема брзина опрема за завиткување на целофан може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи за завиткување на целофан, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина. Изборот е направен во прилог на овој модел БСП-30 - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Черенков К.Е., Омск

Ние произведуваме производи во картонски кутии, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големина на кутијата. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Заикин В.Јарослав

Итно потребна опрема за автоматско пакување за завиткување на целофан. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Борушко В. Г., Сочи

Отвори ново производство. За работилницата за пакување беше потребна опрема за пакување за завиткување на целофан. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Лјапис Н.Т., Краснојарск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  хоризонтална голема брзина опрема за завиткување на бензин-30 целофан.

  Мои детали за контакт:






  Коментар: