Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување храна во триаголен пакет XY-6M

7173

989505
 • Опрема за пакување храна во триаголен пакет
 • Пакувања со храна во триаголна торба
 • Опрема за пакување храна во триаголен пакет
 • Пакувања со храна во триаголна торба

Популарни пребарувања

50%

Опрема за пакување храна во триаголна кеса во Русија

58%

Методи за пакување храна во триаголна торба

35%

Купете опрема за пакување храна во триаголен пакет во Москва

41%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување храна во триаголен пакет

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување храна во триаголен пакет XY-6M

Опремата за пакување храна со триаголни вреќи XY-6M е дизајнирана да спакува пелети, кратки ленти со притисок материјал (храна), парчиња цврст материјал (храна), медицински и хемиски производи, како што се храна за масовно, излупени ракчиња, кикиритки, пуканки, овесна каша, итн. семе, шеќер, итн според барањата на клиентите. Исто така, при промена на уредот за полнење, може да спакува течни материи и прашоци. Опремата има многу функции, вклучително и формирање пакет, мерење на пакувањето на производот, полнење, запечатување и запечатување, сечење, броење на готови производи, кодови за печатење и слично. Користете напредни системи за контрола на микро компјутер, степер мотор, можат да ја контролираат должината на торбата и позицијата на логото (марка). Опремата се карактеризира со висока стабилност, едноставни поставки на параметрите, точно дозирање на материјалот и позиционирање на материјалот за пакување. На барање на клиентите, може да биде опремено со уред за печатење и уред за сечење етикети за кршење на пакетот. Триаголното пакување ќе им даде уникатен и стилски изглед на вашите производи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.344 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување храна во триаголен пакет XY-6M

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

50%

Опрема за пакување храна во триаголна кеса во Русија

58%

Методи за пакување храна во триаголна торба

35%

Купете опрема за пакување храна во триаголен пакет во Москва

41%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување храна во триаголен пакет

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ НА ХРАНА ВО ТРИЈАНГУЛАР ПАКЕТ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето храна во триаголен пакет, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОД ОД МАШИНИ ЗА ОПРЕМА НА ПАКУВАЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ ВО ТРИАНГУЛАРСКО ПАКЕТ
Ние ќе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување прехранбени производи во триаголен пакет во различни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување прехранбени производи во триаголен пакет во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување храна во триаголен пакет "XY-6M"
Големина на пакет: Ширина 40 ~ 90мм
должина 10 ~ 100 мм
Продуктивност: 30 ~ 60 стр. / Мин
Опсег на полнење: 5 ~ 120g
Притисок на воздухот: 5 ~ 7 MPa
Моќност: 220V, 50Hz, 1,5 KW
Димензии: 900 × 700 × 1700 мм
Големина на пакување: 950x1100x2000 mm
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 400 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението на вашата задача за избор на опрема за пакување прехранбени производи во триаголен пакет XY-6M.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување прехранбени производи во триаголен пакет може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Смолова Р.Е., Москва

Ние произведуваме производи во триаголни кеси, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големина. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Давиденко Р.С.Краснојарск

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување чај во триаголна торба. Бев задоволен.

Комар Е. В., Чебоксари

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Мрестење Л. С., Балашиха

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување храна во триаголен пакет xy-6m.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: