Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување со медицинска паста WHM-9

7160

989355
 • Опрема за автоматско пакување со медицински малтер
 • Пакување за медицински малтери
 • Опрема за автоматско пакување со медицински малтер
 • Пакување за медицински малтери

Популарни пребарувања

35%

Опрема за пакување медицински малтери во Русија

40%

Методи на пакување на медицински малтери во современото фармацевтско производство

триесет%

Како да изберете опрема за пакување медицински малтери?

55%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување медицински малтери

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување со медицинска паста WHM-9

Опрема за автоматско пакување за медицински малтери WHM-9. Погодно е за пакување на рамни материјали, еластични ткаенини, неткаени материјали, пластичен филм, ПВЦ филм и други материјали што се користат за производство и сечење на медицински малтери. Систем за контрола на компјутерот PLC, електромагнетниот контролен спојувач за прав лифт (Јапонија PLC, екран на допир, прекинувач за напојување се направени во Тајван). Тој е опремен со функција за избор на време без скала, автоматско поврзување на намалување на типот на пулсот. Опремата произведува исечени малтери со различни спецификации, како што се минијатурни рамни пакувања, како и влошки што апсорбираат вода. Случајот е изработен од не'рѓосувачки челик, ролки за силиконски гуми се инсталираат како водичи, опремата е целосно направена во согласност со медицинските барања за хигиенска обработка. Надворешната амбалажа може да се кодира.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 45.360 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување со медицинска паста WHM-9

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

35%

Опрема за пакување медицински малтери во Русија

40%

Методи на пакување на медицински малтери во современото фармацевтско производство

триесет%

Како да изберете опрема за пакување медицински малтери?

55%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување медицински малтери

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ МЕДИЦИНСКИ ГЛАВНИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето на медицински малтери, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА МАШИНИ ЗА ОПРЕМА НА ПАКУВАЕ НА ЛИЦА.
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување медицински малтери во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско пакување за медицински малтери "WHM-9"
1. Се хранат со леплива лента
2. Хартија за рециклирање
3. PLC компјутерски систем за контрола
4. Материјал за облекување
5. Хартија за изолација
6. Хартија за изолација
7. Врвна хартија за завиткување
8. Формирање, сечење на готови производи
9. Долна хартија за завиткување

Ефективна ширина: 90мм
Брзина на производство: 350-450
Моќност на моторот: 2,2 KW
Моќност на моторот за производство на материјали: 0,75 KW
Вкупна моќност: 2,95 KW
Големина на пакетот: 2700x800x1800 mm
Тежина: 500 кг
Тежина на испорака: 600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување медицински малтери WHM-9.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување медицински малтери може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Итно му требаше спакувач на медицински малтери. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Сизова Албина Рустамовна, Чита

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување во ролна филм. Бев задоволен.

Морозов Станислав, Смоленск

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел WHM-9 за материјали на неткаен основа - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Коротков А.К., Владикавказ

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен спакувач на медицински материјали на неткаен основ. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Јудин П. Г., Вологда

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско пакување за медицински малтери whm-9.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: