Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување со вертикални топчиња XY-42

7151

989329
 • Опрема за автоматско вертикално пакување на пелети
 • Пакување со топчиња
 • Опрема за автоматско вертикално пакување на пелети
 • Пакување со топчиња

Популарни пребарувања

39%

Период на гаранција на машината за пакување

37%

Пронајдете попуст за продажба на машини за полнење

13%

Совети за технологија за пакување

единаесет%

Нови методи на пакување за производство во Русија

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување со вертикални топчиња XY-42

Автоматската вертикална опрема XY-42 се користи за пакување гранули, пуканки, овесна каша, грав, лисја од чај, шеќер, сол. Исто така, може да спакува прашок при замена на бункерот. Движењето на материјалот за пакување се контролира со серво погон, со што се обезбедува стабилна и сигурна должина на пакетот. Машината е опремена со интелигентна контрола и прилагодување на температурата PID. PLC контролер, лесно ракување и одржување. Сите деловни делови во контакт со производите од пакување се изработени од не'рѓосувачки челик SUS304 и се во согласност со сите санитарни стандарди. Целосен автоматски циклус: формирање торба, мерено полнење, запечатување и запечатување на торбата, сечење. Може да има напредни функции при опремување на машина за кодирање и уред за намалување на ознаките за кршење пакет.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 17,226 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување со вертикални топчиња XY-42

 • Означено како: Вакуумско пакување Запечатена амбалажа Диспензерот Каталог на опрема Опрема од Кина Пакување Чајно пакување Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Крем за полнење Пакување во прав Чајно пакување Опрема за полнење

Популарни пребарувања

39%

Период на гаранција на машината за пакување

37%

Пронајдете попуст за продажба на машини за полнење

13%

Совети за технологија за пакување

единаесет%

Нови методи на пакување за производство во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА МАШИНИ ЗА ПАКУВАЕ ПРОИЗВОДИ ВО Пакувања.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на прашоците за ширење во вреќи. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на машини за полнење на користени кеси.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ ОД ПАКЕТНА ОПРЕМА.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на мешавини во прав. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за мешање прашоци, гранулатори, храна за рефус производи во машини за пакување и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење торбички, мануелни машини за таблети за испраќање прашоци и течни производи, ангажирани сме во снабдување на резервни делови за опрема за пакување во пакувања купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за вертикално пакување со пелети „XY-42“
Тип на заптивка: заден заптивка
Опсег на полнење: 500 ~ 1000 гр / пакет (може да се прилагоди соодветно)
Големина на пакетот: должина 60 ~ 300 mm, ширина 60 ~ 200 mm (може да се прилагоди)
Материјал за пакување: термички композитен материјал како BOPP / CPP, PET / AL / PE, итн.
Брзина на пакување: 50 пакувања / мин (во зависност од карактеристиките на стоката)
Максимална ширина на материјалот за пакување: 420 mm
Дебелина на материјалот за пакување: 0,04 ~ 0,09 мм
Притисок на воздухот: 0,8 MPa 0,5 m3 / min
Моќност: 2,2 KW, 380V, 50Hz
Димензии: 1400x930x2566 мм
Големина на пакетот: 1400x1000x2600 mm
Тежина: 450 кг
Тежина на испорака: 550 KG

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за вертикално пакување за XY-42 пелети.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската вертикална опрема за пакување гранули може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

За да се започне со ново производство, потребни беа неколку машини за пакување, а MiniPress со задоволство ги обезбеди своите услуги. Сега производството е во полза.

Черноморец Н. В.Тоглијати

Старата машина за пакување работеше премногу бавно за брзо растечко претпријатие, поради што беше неопходно да се замени со ново купено во оваа компанија. Навистина ми се допадна услугата на компанијата. Мислиме и ќе продолжиме да соработуваме со нив.

Anchik N. Vград Грозни

За разлика од старата машина за пакување на пелети, оваа е многу побрза и полесна. Благодарност до Minipress за советите и понудената опрема.

Валдман А. Д., Чита

Нарачавме машина за пакување за пакување храна за мачки во вреќи. Постојат некои недостатоци во опремата, но тие не влијаат многу на работењето.

Пlyушкин М. А., Ориол

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за пакување со вертикални топчиња xy-42.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: