Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување и запечатување во голем пакет XY-8A

7207

989822 година
 • Опрема за пакување и запечатување во голем пакет
 • Пакување крцкава храна со воздух
 • Опрема за пакување и запечатување во голем пакет
 • Пакување крцкава храна со воздух

Популарни пребарувања

35%

Производители и купувачи на опрема за пакување и запечатување во голем пакет

триесет%

Како да изберете опрема за пакување и запечатување во голем пакет?

26%

Упатства за опрема за пакување и запечатување во голем пакет

35%

Прилагодување на машини за пакување во производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување и запечатување во голем пакет XY-8A

Опремата за пакување и запечатување во големиот пакет XY-8A се користи за пакување на крцкава храна со храна, кикиритки, пченка, овесна каша, кафе, шеќер, грануларни вкусови, итн. Може да се користи и за пакување прашоци, при замена на уредот за полнење. Процес на автоматско пакување: дозирање, пополнување, сечење, броење на готови производи и печатење на сериски броеви. Вклучува најсовремена контролирана микрокомпјутерска контрола за контрола и следење на должината на пакетот со стабилни перформанси и точни тестирања. Опремата е лесна за ракување. Интелигентниот контролер на температурата PID контролорот обезбедува точност на температурата во рок од 1.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8.910 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување и запечатување во голем пакет XY-8A

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

35%

Производители и купувачи на опрема за пакување и запечатување во голем пакет

триесет%

Како да изберете опрема за пакување и запечатување во голем пакет?

26%

Упатства за опрема за пакување и запечатување во голем пакет

35%

Прилагодување на машини за пакување во производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА PЕ СО ОБВРСКИ ОПРЕМА
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на пакувањето во разни материјали за пакување, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување.
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување и запечатување во голем пакет „XY-8A“
Големина на пакет: Ширина 80 ~ 200мм
должина 80 ~ 280 мм
Продуктивност: 25 ~ 50 пакет / мин
Опсег на полнење: 50 ~ 500g
Притисок на воздухот: 0,4 ~ 0,6 MPa
Проток на воздух: 0,1 m3 / min
Моќност: 220V, 50Hz, 1,9 KW
Димензии: 1000 × 900 × 2200 мм
Големина на пакет: 1000x1200x2200 mm
Тежина: 400 кг
Тежина на испорака: 500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување и запечатување во големиот пакет XY-8A.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување и запечатување во голем пакет може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Толохин В. Н., Твер

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување во ролна филм. Бев задоволен.

Бојчук Р., Мурманск

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Николајченко Г. П., Чеlyабинск

Итно му требаше амбалажа со топчиња во вреќи. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Баранов I. иСпецијалист за набавки, Мариупол

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен спакувач во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Лебедев Д.В., Саратов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување и запечатување во голем пакет xy-8a.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: