Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за автоматско пакување и запечатување за гранулирани кеси SZP-30

Опрема за автоматско пакување и запечатување за гранулирани кеси SZP-30

7178

1050215
 • Автоматска опрема за пакување и запечатување кеси со гранули
 • Спакувани масивни материјали
 • Автоматска опрема за пакување и запечатување кеси со гранули
 • Спакувани масивни материјали

Популарни пребарувања

триесет%

Поволно е да се купат опрема за пакување и запечатување со гранули

55%

Методи за пакување и запечатување гранули

28%

Пакување и запечатување со гранули

36%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување и запечатување со гранули

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за автоматско пакување и запечатување за гранулирани кеси SZP-30

Опрема за автоматско пакување и запечатување за гранулирани кеси SZP-30

Автоматска опрема за пакување и запечатување кеси со гранули SZP-30 е наменета за пакување на лабава и грануларна производи, како што се зачини, мононатриум глумат, шеќер, чај, кафе, бибер, суво масло, семе и друго во вреќи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.420 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско пакување и запечатување за гранулирани кеси SZP-30

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

триесет%

Поволно е да се купат опрема за пакување и запечатување со гранули

55%

Методи за пакување и запечатување гранули

28%

Пакување и запечатување со гранули

36%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување и запечатување со гранули

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВА ANDЕ И ПАРТИРАЕ СО ПРИКАЗНИЦИ СО ГРАНАЛИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето и запечатувањето со гранули, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) СОВЕЕМЕ ПРОИЗВОДСТВО ОД машини за пакување и опрема за запечатување.
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување и запечатување со гранули во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување и запечатување кеси со гранули "SZP-30"
Метод на мерење: инка
Опсег на мерење: 5-330 ml
5-80 ml (шест инки на двојни ленти)
50-330 ml (четири инки на двојни ленти)
0-5 ml (инка е фиксирана на една лента)
Брзина на пакување: 20-80 (пакет / мин)
Големина на вреќа: (W) 30-140 mm, (L) 30-170 mm
Големината на торбата може да се прошири според барањата на клиентот.
Тип на запечатување: запечатување со три страни
Тип на секач: Сечкач на цик-цак
Моќност: 1600 W
Напон: 380V или 220V (или според барање на клиентот)
Големина на пакување: 930x730x1700 mm
Тежина: 250 кг
Тежина на испорака: 320 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување и запечатување кеси со гранули SZP-30.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување и запечатување кеси со гранули може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен пакувач за пакување и запечатување кеси со гранули. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Нифедов А. Н., Курск

Итно му требало амбалажа за пакување и запечатување кеси со гранули SZP-30. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Дијаков В., Сочи

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување и запечатување кеси со гранули SZP-30. Бев задоволен.

Анутин И. Н., Град Кострома

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  автоматска опрема за пакување и запечатување торбички гранули szp-30.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: