Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување со стегање SYM-10

7164

989408
 • Опрема за автоматско намалување на пакување
 • Терморезистентна хартија
 • Опрема за автоматско намалување на пакување
 • Терморезистентна хартија

Популарни пребарувања

53%

Смалување на опрема за пакување во Русија

48%

Смалување на опрема за пакување во современото фармацевтско производство

27%

Купете опрема за пакување во Русија

45%

Упатства за употреба за опрема за пакување на стегање

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување со стегање SYM-10

Опремата за автоматско пакување СИМ-10 се користи главно во прехранбената, медицинската, лесната индустрија, за пакувањето на хемикалиите за домаќинства и др. Користејќи ги својствата за компресија на смалкуваниот филм, по завиткување на филмот, спакуваниот производ се топи во кабинет за греење, по што филмот се намалува и цврсто се вклопува во пакувањето. Со овој метод на пакување, погодно е да се користи ракав за пакување. Оваа опрема се состои од електричен уред, пневматски систем, куќиште, посреден адаптер, греен кабинет, уред за товарење (овој дел може да биде специјално дизајниран и произведен врз основа на разни форми на спакувани производи и разни барања на клиентот).

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 43.470 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување со стегање SYM-10

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

53%

Смалување на опрема за пакување во Русија

48%

Смалување на опрема за пакување во современото фармацевтско производство

27%

Купете опрема за пакување во Русија

45%

Упатства за употреба за опрема за пакување на стегање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ОПРЕМА НА ПАКЕГИНСКИ ОБРАЗОВАНИЕ НА ГОДИНА
На сите наши клиенти кои купиле опрема за смалување на пакување, ние нудиме литература за основите на пакувањето, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакува -е на топлина
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување со смалување во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни пакувања и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско пакување за смалување „SYM-10“
Продуктивност: 5-15 кутии / мин
Големина на кутијата: 150-250x120x100 mm
Моќност: 380V, 6 KW
Компримиран воздух: 0,6-0,8 MPa
Големина на пакетот: 2500 × 1200 × 1600 мм
Тежина: 500 кг
Тежина на испорака: 650 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување за смалување СИМ-10.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за автоматско пакување со смалување може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Попов В. Р., Град Минск

Ние произведуваме производи во картонски кутии, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големина на кутијата. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Беelyаш А.Град Кострома

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купивме опрема за пакување за смалување за пакување на хемикалии за домаќинства. Бевме задоволни.

Чернаја Валерија Јарославна, Казан

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Никулич С. В., Самара

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско смалување пакување сим-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: