Се препорачува сигурна услуга

Универзална машина за автоматско пакување SJB-25E

7171

989484
 • Универзална опрема за автоматско пакување
 • Тип фармацевтско пакување
 • Универзална опрема за автоматско пакување
 • Тип фармацевтско пакување

Популарни пребарувања

50%

Универзална опрема за автоматско пакување таблети во Русија

20%

Методи за пакување таблети во современото фармацевтско производство

триесет%

Производители на машини за пакување таблети

40%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување на таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Универзална машина за автоматско пакување SJB-25E

Универзалната опрема за автоматско пакување SJB-25E е наменета за повторено пакување на фармацевтски препарати во пакет од типот „перница“. Овој метод на пакување значително ја подобрува заштитата на производите од влага и од изложеност на светлина. Опремата е опремена со контролер за брзина, PLC контролер, има клише фотоелектричен регистар и цврсто ролериско мастило за печатење на серискиот број. Погоден за пакување на разни видови алуминиумски / пластични плочки со блистер, може да се користи и за пакување храна. Се контролира директно од екранот за автоматско прилагодување на должината на пакетот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Универзална машина за автоматско пакување SJB-25E

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

50%

Универзална опрема за автоматско пакување таблети во Русија

20%

Методи за пакување таблети во современото фармацевтско производство

триесет%

Производители на машини за пакување таблети

40%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување на таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА PЕ СО ОБВРСКИ ОПРЕМА
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основните амбалажи, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА МАШИНИ ЗА ОПРЕМА
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Универзална опрема за автоматско пакување „SJB-25E“
Оперативен капацитет: 30-110 пакет / мин (во зависност од видот на производот и материјалот)
Напон: 220V
Фреквенција: 50HZ
Моќност: 2 KW
Димензии на пакувањето: должина = 60-110 мм, ширина = 5-30 мм, висина = 30-110 мм
Димензии: 5100 × 900 × 1500 мм
Големината на индивидуалните кутии за пакување: 3100 × 1000 × 1600 mm, 2100 × 550 × 1000 mm
Тежина: 700 кг
Тежина на испорака: 900 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на универзална опрема за автоматско пакување SJB-25E.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Универзалната опрема за автоматско пакување може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Ние произведуваме производи во кеси од типот "перница", почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големина. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Лажица С.Р.Брјанск

Итно му требаше автоматска амбалажа за пилули. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Богданович О. Д., Иваново

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен спакувач во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Брз N. Т., Мурманск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  универзална опрема за автоматско пакување sjb-25e.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: