Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за автоматско филтрирање на термо распрскувачки филмови БСП-17

Опрема за автоматско филтрирање на термо распрскувачки филмови БСП-17

7164

989424
 • Опрема за пакување за автоматско смалување филм
 • Пакување на стоки со опрема за филмско смалување
 • Опрема за пакување за автоматско смалување филм
 • Пакување на стоки со опрема за филмско смалување

Популарни пребарувања

50%

Смалување на опрема за пакување во Русија

58%

Смалување на опрема за пакување во современото фармацевтско производство

35%

Купете опрема за пакување во Москва

41%

Упатства за употреба за опрема за пакување на стегање

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за автоматско филтрирање на термо распрскувачки филмови БСП-17

Опрема за автоматско филтрирање на термо распрскувачки филмови БСП-17

Опремата за пакување за автоматско смалување филмови БСП-17 е дизајнирана специјално за пакување минерална вода, сокови, вино, пиво, лекови во амбалажа во шишиња, има стабилни функции и цврсто и уредно ги пакува производите. Може да биде опремено со едно копче за почеток ако е потребна голема брзина. Специјалниот дизајн на поединечни делови, автоматските уреди за запечатување и сечење и машината за намалување на топлината со две циркули може да се користи одделно или заедно со други делови. Уреди за автоматско запечатување и сечење направени во Италија. Одличен и сигурен квалитет на запечатување. Контролата на брзината на моторот и контролата на фреквенцијата овозможуваат компатибилност за различни барања за намалување на топлината. Двоен кружен систем (внатрешен тунел на постојано загревање, нормална температура на надворешната обвивка) доведува до заштеда на ресурси и дава намалување на топлината со добар квалитет. Подвижна лента со тефлон направена во Германија, поддржува бавен пренос на топлина, троши малку топлина, има термичка стабилност и отпорност на абење. Синхронизацијата на машината и контролата на PLC обезбедуваат безбедност. Сите видови на производи може да се пакуваат со промена на различни модели. Зачувувањето на ресурсите и зголемената ефикасност е поврзано со рационалноста и стабилноста на структурата на машината. По избор: не'рѓосувачки челик / јаглероден челик, контролни копчиња / компјутерска контрола, економични компоненти / напредни компоненти, пакување / пакување на еден производ / неколку пакети со шишиња.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 42.660 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско филтрирање на термо распрскувачки филмови БСП-17

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

50%

Смалување на опрема за пакување во Русија

58%

Смалување на опрема за пакување во современото фармацевтско производство

35%

Купете опрема за пакување во Москва

41%

Упатства за употреба за опрема за пакување на стегање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОБРАЗОВАНИЕ ОБРАЗОВАНИЕ СО ПОВЕЕ НА ФИЛМ СТРАНА
На сите наши клиенти кои купиле опрема за пакување со филтрирање, ние нудиме литература за основите на пакувањето, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИМЕ ПРОИЗВОД ОД МАШИНИ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НА ПОВЕINGЕ НА ФИЛМ ШРИНК
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување со смалување на филм во различни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување со филтрирање во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско филтрирање на термо растворлива амбалажа „БСП-17“
Напон: 220V, 50HZ
Моќност: 1 KW
Максимална големина на една кутија: 400 × 250 × 320 mm (обичај)
Брзина на пакување: 10-20 Пакет / мин
Притисок на гас: 0,5-0,7 МПа
Номинална струја: 6 А
Соодветна инфрацрвена печка со термичка циркулација на воздухот:
Напон: Трифазен пет-жичен систем 380 V
Моќност: 13-19 KW
Брзина на транспортер: 10-25 m / min
Максимална големина на тунел: 1865x450x350 mm
Димензии: 3145x950x1600 mm
Големина на пакетот: 4500x2500x1700 mm
Тежина: 1200 кг
Тежина на испорака: 1500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување за автоматско смалување филм БСП-17.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување со автоматско смалување филм може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Осврти на клиенти (4)

Ние произведуваме производи во картонски кутии, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големина на кутијата. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Чернишева ИлонаУфа

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купивме опрема за пакување за сокови за пакување. Бевме задоволни.

Толкачева Полина Пахомовна, Волгоград

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Лукјанов Р.С., Воронеж

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, потребна беше опрема за смалување на пакувањето во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Лапшин Дмитриј Вадимович, Град Краснодар

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско филтрирање на термо растворливо пакување БСП-17.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: