Се препорачува сигурна услуга

Мулти-линија автоматска машина за пакување BD-12

7167

989417 година
 • Мулти-линија автоматска опрема за пакување
 • Спакувана гранулат во вид торба
 • Мулти-линија автоматска опрема за пакување
 • Спакувана гранулат во вид торба

Популарни пребарувања

40%

Упатства за употреба на машини за пакување

35%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машините за пакување

25%

Торби во современ фармацевтски производство

15%

Како да организирате бизнис за пакување на рефус материјали?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Мулти-линија автоматска машина за пакување BD-12

Мулти-линиска автоматска опрема за пакување BD-12 се користи во прехранбената, медицинската, хемиската и други индустрии за пакување грануларен материјал во естетска и уредна торба со перница. Користењето на овој модел ќе ги намали трошоците за работна сила, ќе ја зголеми ефикасноста на производството и релевантните санитарни стандарди. Оваа машина може да се направи специјално за клиентот, со присуство на 4-10 линии. Должината на торбата може да се постави дискреционо во рамките на стандардниот опсег и без да се заменат никакви уреди. Стабилниот и сигурен систем на влечење на материјалот за пакување до хоризонталниот уред за запечатување на топлина е контролиран од современ серво-погон, кој може значително да ја зголеми брзината на пакувањето и да обезбеди точност на должината на торбата. Опремена е со увезено прицврстувачко засилување со лагери и линеарни водни шини, гарантирајќи ја точноста и сигурноста на машината, како и високо сигурен и стабилен увезен PLC и екран на допир. Процесите на хоризонтално и вертикално запечатување и запечатување, сечење и полнење се изведуваат со употреба на пневматика. Сите процедури за работа се случуваат со голема точност, стабилно, со мало носење опрема и долгорочни перформанси. Едноставна инсталација на кориснички програми ја олеснува работата: треба само да ја одредите должината на пакувањето и брзината на пакувањето и PLC да обезбеди оптимална програма за пакување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 110.700 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мулти-линија автоматска машина за пакување BD-12

 • Означено како: Запечатена амбалажа Каталог на опрема Опрема од Кина Пластична кутија Производство на лекови Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Пакување Пакување во прав Опрема за полнење

Популарни пребарувања

40%

Упатства за употреба на машини за пакување

35%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машините за пакување

25%

Торби во современ фармацевтски производство

15%

Како да организирате бизнис за пакување на рефус материјали?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА МАШИНИ ЗА ПАКУВАЕ ВО ЛЕНИ И ПЛАСТИЧНИ ПАКЕТИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакување прашоци во кеси. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при имплементација на машини за пакување на користени кеси.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ ОД ПАКЕТНА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за најголемиот дел материјали за пакување. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за мешање прашоци, гранулатори, храна за рефус производи во машини за пакување и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за пакување и пакување во хартиени и пластични кеси, рачни десктоп-машини за диспензери на рефус материјали, доставуваме резервни делови за опрема за пакување во пакувања купени во нашата компанија.

Спецификации

Повеќегодишна опрема за автоматско пакување „БД-12“
Идентификатор: гранули, 12 реда
Брзина на пакување: 200-700 ppm
Опсег на големина на пакетот: (L) 50-160 mm, (W) 16 mm
Метод на мерење: Волуметриски
Капацитет: Бр.1: 1-5 ml, бр.2: 2,5-9 ml
Максимална ширина на обвивка: 470 мм
Максимален дијаметар на надворешната обвивка: Φ 420 mm
Внатрешен дијаметар на обвивката: Φ 76 мм
Моќност: 6,8 KW
Работен воздушен притисок: 0,6 MPa
Потрошувачка на воздух: 500 л / мин
Димензии: 1262x1690x2399 mm
Големина на пакет: 1500 × 1850 × 2500 мм
Тежина: 850 кг
Тежина на испорака: 1100 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на мулти-линиска опрема за автоматско пакување BD-12.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Мулти-линија автоматска опрема за пакување може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме миксер, вакуум транспортер и машина за пакување кеси во иста линија. Во миксер, ги мешаме сувите компоненти на нашиот производ, потоа од миксер правот го пренесуваме директно во бункерот на машината за пакување со вакуум. Операторот само ги заменува и отстранува пакетите.

Рудаков С. М., рудници

Ми се допадна услугата, и што е најважно, многу компетентно објаснување. Нема поплаки за опремата за пакување во вреќа од типот „перница“.

Родионова Алина Маратовна град Орск

Имаме мало производство на добиточна храна. Купувањето на оваа единица не беше евтино, но се покажа дека е многу практична опција. Јас ги советувам сите.

Кошелева Ала, Братск

Ние сме ангажирани во производство на фармацевтски мешавини. А машината за пакување беше неопходна во нашето производство. И со овој модел, сè почна да работи уште побрзо.

Филипова Карина Викторовна, Zerержински

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  мулти-линиска опрема за автоматско пакување bd-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: