Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување торби за чај XPM-1

7162

989408
 • Автоматска машина за пакување торби за чај
 • Пакување чај во вреќа со чај
 • Автоматска машина за пакување торби за чај
 • Пакување чај во вреќа со чај

Популарни пребарувања

67%

Опрема за пакување кесички со чај во Русија

34%

Методи за пакување кесички со чај во современото фармацевтско производство

45%

Купете опрема за пакување кесички со чај во Москва

34%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување кесички со чај

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување торби за чај XPM-1

Опремата за пакување автоматски чај торби XPM-1 се користи за автоматско пакување на производи како што се мелен чај, медицински чај, кафе, итн. Во кеси со нишка. Целосен автоматски циклус: формирање торба, мерено полнење, запечатување на торби, сечење.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.614 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување торби за чај XPM-1

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

67%

Опрема за пакување кесички со чај во Русија

34%

Методи за пакување кесички со чај во современото фармацевтско производство

45%

Купете опрема за пакување кесички со чај во Москва

34%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување кесички со чај

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАESЕ НА чајните пакувања
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето кесички со чај, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ГО ПОВРЗУВАМЕ ПРОИЗВОДОТ ОД МАШИНИ ЗА ОПРЕМА НА ПАКУВАINGЕ НА чај
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување кесички со чај во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување кесички од чај во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување кесички со чај "XPM-1"
Големина на пакет: Должина 40 ~ 100мм
ширина 45 ~ 75 мм
Продуктивност: 40 ~ 60 стр. / Мин
Опсег на полнење: 3 ~ 15 ml
Моќност: AC 220V, 50Hz, 1,6 KW
Димензии: 640x1100x1850 mm
Големина на пакетот: 700x1100x1900 mm
Тежина: 350 кг
Тежина на испорака: 450 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување чај со чај XPM-1.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување кесички со чај може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Осврти на клиенти (4)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Никули А. В., Омск

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување кесички со чај. Бев задоволен.

Кравчетс Р.Е., Град Краснодар

Итно му требаше автоматска амбалажа за кесички со чај. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Богдан Николај, Магнитогорск

Отвори ново производство. На продавницата за пакување му беше потребен пакувач со чај во различни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Крилцов Андреј Андреевич, Мариупол

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  xpm-1 машина за пакување со автоматска кеса за чај.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: