Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за обележување торби за чај XPM-2

7180 година

1050258
 • Автоматска машина за пакување чај торба со етикети
 • Чајни чанти со етикета
 • Автоматска машина за пакување чај торба со етикети
 • Чајни чанти со етикета

Популарни пребарувања

педесет%

Опрема за пакување кесички со чај со етикета во Русија

45%

Методи за пакување кесички со чај со етикета во современото фармацевтско производство

39%

Купете опрема за пакување кесички со чај со етикета во Москва

28%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување кесички со чај со етикета

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за обележување торби за чај XPM-2

Автоматска опрема за пакување торби со чај со етикетата XPM-2 се користи за пакување исечена чај, кафе, суштината на женшен, диетален чај, медицински чај, билен чај и други чајни пијалоци. Целосен автоматски циклус: формирање торба, мерено полнење, запечатување торби, сечење, виси на конец, сечење ознаки и броење на готови производи, со што се намалуваат трошоците за работна сила и се зголемува ефикасноста на производството.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.744 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за обележување торби за чај XPM-2

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

педесет%

Опрема за пакување кесички со чај со етикета во Русија

45%

Методи за пакување кесички со чај со етикета во современото фармацевтско производство

39%

Купете опрема за пакување кесички со чај со етикета во Москва

28%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување кесички со чај со етикета

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ НА чајните пакувања со лабораторија
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето кесички со чај со етикета, завиткувајќи со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОД ОД МАШИНИ ЗА ОПРЕМА НА ПАКУВАESИ НА чајните пакувања од лабелата
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување кесички со чај со етикета во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување кесички со чај со етикета во разни материјали за пакување и се вклучени во снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување кесички со чај со етикетата "XPM-2"
Мерење: Волуметриски метод
Опсег на полнење: Приближно 1,5 ~ 5g чај за сечење
Големина на пакетот: 60 ~ 75 mm x 55 ~ 70 mm
Големина на етикетата: Ширина 28 × Должина 23 ~ 28 мм
Брзина на пакување: 30 ~ 60 пакет / мин
Моќност: 220V, 50HZ, 1,6KW
Димензии: 900 × 950 × 1800 mm
Големина на пакет: 900 × 1000 × 1900 мм
Тежина: 400 кг
Тежина на испорака: 500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување кесички со чај со етикета XPM-2.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување кесички со чај со етикета може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Прегледи на клиенти (3)

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Греков К. Н., Град Кострома

Итно му требаше автоматска закачка за чај со чај со етикета. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Позњанаков Н. К., Улјановск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, потребна беше амбалажа за чај торба со етикета во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Малинин Р., Иркутск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  автоматска опрема за пакување кесички со чај со етикета xpm-2.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: