Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување таблети WAN-4

7161

989444
 • Опрема за автоматско пакување на таблети
 • Купете опрема за пакување на таблети
 • Опрема за автоматско пакување на таблети
 • Купете опрема за пакување на таблети

Популарни пребарувања

50%

Опрема за пакување таблети во Русија

20%

Методи за пакување таблети во современото фармацевтско производство

триесет%

Производители на машини за пакување таблети

40%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување на таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување таблети WAN-4

Автоматска опрема за пакување WAN-4 таблети во пакет од типот на перница, контролиран од PLC контролер со панел на допир, лесен за ракување и сигурен. Чекорниот мотор на системот обезбедува голема точност на формирање на пакетите, грешката е помала од 1 мм. Автоматски „паметен“ систем за следење му овозможува на машината успешно да изврши независно позиционирање и да ја поправи должината на пакувањето кога ќе открие дел од материјалот за пакување со неисправно печатење. Таквиот систем ефикасно го елиминира непотребниот отпад и потребата за уред за одбивање. Во четиристрани контролиран механизам за запечатување на топлина, температурата на запечатување е прецизно контролирана, добра топлинска рамнотежа, квалитетот на запечатување е висок и погоден за разни материјали за пакување. Машината автоматски застанува кога ќе се открие празнина или филм или торбата е заглавена, со што се спречува да се истурат таблетите. Специјално развиената функција „стоп-позиција“ обезбедува отворена позиција на уредот за запечатување и уредот за сечење кога машината престанува да работи, со што се спречува согорување на материјалот за пакување и таблети. Опремата е опремена со механизам со три нивоа за хранење на филмот за пакување, снабдувањето е мазно и торбите се во добра форма. Процесот на запечатување е лесен за набудување преку заштитниот екран. WAN-4 Автоматската опрема за пакување на таблети е опремена со напреден уред за вибрирање на таблети што вибрира во различни насоки. Амплитудата може непречено да се прилагоди во зависност од големината на таблетите. Плочката на сметката има шест работни позиции. Областа за спакувани материјали во фиоката за броење е помала од 2700 мм.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.906 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување таблети WAN-4

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

50%

Опрема за пакување таблети во Русија

20%

Методи за пакување таблети во современото фармацевтско производство

триесет%

Производители на машини за пакување таблети

40%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување на таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ НА ТАБЕЛИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите за пакување таблети, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување на таблети
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување таблети во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско пакување таблети WAN-4
Брзина на пакување: 25 ~ 40 пакет / мин
Опсег на големина: Дијаметар 12 24
Големина на пакетот: H80 ~ 200, W60 ~ 140 mm
Напон на напојување: 380V / 50Hz
Моќност: 2,1 KW
Димензии: 980x800x1850 mm
Големина на пакетот: 980x800x1850 mm
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 350 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување таблети WAN-4.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување на таблети може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување апчиња. Бев задоволен.

Петровски В. М., Град Кемерово

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен пакувач со таблети. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Акулич Р. Н., Рјазан

Итно му требаше автоматска амбалажа за пилули. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Степаненко О.Л., Оренбург

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Гарбун Р. И, Налчик

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за пакување на таблети wan-4.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: