Се препорачува сигурна услуга

Автоматска опрема за пакување на цврста храна SZP-27

7162

989368
 • Опрема за автоматско пакување на цврста храна
 • Пакување со цврста храна
 • Опрема за автоматско пакување на цврста храна
 • Пакување со цврста храна

Популарни пребарувања

60%

Опрема за пакување на цврсти производи во Белорусија

триесет%

Методи за пакување цврсти производи во современото фармацевтско производство

40%

Купете опрема за пакување цврсти производи во Москва

35%

Упатства за работа за автоматска опрема за пакување цврсти производи

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска опрема за пакување на цврста храна SZP-27

SZP-27 автоматска опрема за пакување на цврста храна е специјално дизајнирана и произведена за пакување производи како што се таблети, капсули и слични мали артикли.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8.640 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за пакување на цврста храна SZP-27

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

60%

Опрема за пакување на цврсти производи во Белорусија

триесет%

Методи за пакување цврсти производи во современото фармацевтско производство

40%

Купете опрема за пакување цврсти производи во Москва

35%

Упатства за работа за автоматска опрема за пакување цврсти производи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ НА МАЛКИ ПРОИЗВОДИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето цврсти производи, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА МАШИНИ ЗА ОПРЕМА НА ПАКУВАЕ НА СОЛИДИНИ ПРОИЗВОДИ
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување цврсти производи во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување цврсти производи во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување цврсти производи "SZP-27"
Метод на мерење: бројач на мали предмети
Опсег на мерење: Според големината на спакуваните производи
Брзина на пакување: 40-60 (пакет / мин)
Големина на вреќа: (W) 30-100 mm, (L) 30-120 mm
Тип на запечатување: запечатување со три страни
Тип на машина: рамна машина
Моќност: 875 W
Напон: 380V или 220V (или според барање на клиентот)
Големина на пакетот: 625x751x1558 mm
Тежина: 200 кг
Тежина на испорака: 250 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување цврсти производи SZP-27.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување цврсти производи може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Осврти на клиенти (4)

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување цврсти производи. Бев задоволен.

Сидоренко Г. Ин, Симферопол

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Анутин В. М., Градот Алмати

Итно му требаше автоматски пакувач на цврсти производи. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Бондарик И, Днипро

Отвори ново производство. На работилницата за пакување и требаше пакување на цврсти производи во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Горбуленко М. Д., Град Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за пакување цврсти производи szp-27.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: