Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за автоматска амбалажа за течности и вискозни супстанции SZP-23

Опрема за автоматска амбалажа за течности и вискозни супстанции SZP-23

7178

1050188
 • Опрема за автоматско пакување за течности и вискозни материи
 • Течна амбалажа
 • Опрема за автоматско пакување за течности и вискозни материи
 • Течна амбалажа

Популарни пребарувања

45%

Упатства за инсталирање опрема за пакување на течности и вискозни материи

55%

Методи за пакување на течности и вискозни материи

21%

Пакување на течности и вискозни материи во разни кеси

61%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување на течности и вискозни материи

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за автоматска амбалажа за течности и вискозни супстанции SZP-23

Опрема за автоматска амбалажа за течности и вискозни супстанции SZP-23

Автоматска опрема за пакување на течности и вискозни супстанции SZP-23 се користи за пакување производи како што се шампон, лосион, масло, мед, џемови и слично, се користи во прехранбената и козметичката индустрија, за пакување на хемикалии за домаќинства и сл..

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11,502 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматска амбалажа за течности и вискозни супстанции SZP-23

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

45%

Упатства за инсталирање опрема за пакување на течности и вискозни материи

55%

Методи за пакување на течности и вискозни материи

21%

Пакување на течности и вискозни материи во разни кеси

61%

Упатства за употреба автоматска опрема за пакување на течности и вискозни материи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА EЕ СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ ЛИЦИДИ И ВИСКОСКИ МАТЕРИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на течностите за пакување и вискозните материи, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување.
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување на течности и вискозни материи во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување на течности и вискозни супстанции "SZP-23"
Метод на мерење: Пиштол тип
Опсег на мерење: 0-100 ml
Брзина на пакување: 40-60 (ppm)
Големина на вреќа: (W) 30-120 mm, (L) 30-170 mm
Големината на торбата може да се прошири според барањата на клиентот.
Тип на запечатување: запечатување со три страни
Тип на секач: Сечкач на цик-цак
Моќност: 1400 W
Напон: 380V или 220V (или според барање на клиентот)
Големина на пакетот 625x751x1558 mm
Тежина: 200 кг
Тежина на испорака: 270 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување на течности и вискозни супстанции SZP-23.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување на течности и вискозни материи може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Коњ В. Н., Јакутск

Ние произведуваме течности и вискозни супстанции, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за формата и големината на пакетот. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Свиња Н.Е.Магнитогорск

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување течности и вискозни материи. Бев задоволен.

Николаев Р. М., Балтијск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  автоматска опрема за пакување на течности и вискозни материи szp-23.

  Мои детали за контакт:






  Коментар: