Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за автоматско пакување за течности и вискозни супстанции SZP-21

Опрема за автоматско пакување за течности и вискозни супстанции SZP-21

7178

1050231
 • Опрема за автоматско пакување за течности и вискозни материи
 • Течно пакување
 • Опрема за автоматско пакување за течности и вискозни материи
 • Течно пакување

Популарни пребарувања

36%

Производители на опрема за пакување на течности и вискозни материи

24%

Методи за пакување на течности и вискозни материи

47%

Пакување на течности и вискозни материи во разни кеси

Четиринаесет%

Упатства на руски јазик за пакување опрема за течности и вискозни материи

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Опрема за автоматско пакување за течности и вискозни супстанции SZP-21

Опрема за автоматско пакување за течности и вискозни супстанции SZP-21

Автоматска опрема за пакување на течности и вискозни супстанции SZP-21 се користи за пакување производи како што се шампон, лосион, масло, мед, џемови и слично, се користи во прехранбената и козметичката индустрија, за пакување на хемикалии за домаќинства и сл..

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8.640 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско пакување за течности и вискозни супстанции SZP-21

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

36%

Производители на опрема за пакување на течности и вискозни материи

24%

Методи за пакување на течности и вискозни материи

47%

Пакување на течности и вискозни материи во разни кеси

Четиринаесет%

Упатства на руски јазик за пакување опрема за течности и вискозни материи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА EЕ СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ ЛИЦИДИ И ВИСКОСКИ МАТЕРИ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на течностите за пакување и вискозните материи, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување.
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување на течности и вискозни материи во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување на течности и вискозни супстанции "SZP-21"
Метод на мерење: Пиштол тип
Опсег на мерење: 0-100 ml
Брзина на пакување: 40-60 (ppm)
Големина на вреќа: (W) 30-100 mm, (L) 30-120 mm
Тип на запечатување: запечатување со три страни
Тип на машина: рамна машина
Моќност: 1100 W
Напон: 380V или 220V (или според барање на клиентот)
Големина на пакетот: 625x751x1558 mm
Тежина: 200 кг
Тежина на испорака: 250 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување на течности и вискозни супстанции SZP-21.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување на течности и вискозни материи може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување течности и вискозни материи. Бев задоволен.

Вишневскаја Екатерина Максимовна, Нижневартовск

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Ларина Наталија Миронова, Подолск

Итно му требало пакување течности и вискозни материи. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Корнилов В. Е., Новоросијск

Отвори ново производство. Беше потребна машина за пакување за течности и вискозни супстанции. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Чумаков I. В., Јакутск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  опрема за автоматска амбалажа за течности и вискозни супстанции szp-21.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: