Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Машина за пакување автоматска алуминиумска фолија со голема брзина SHWS-28

Машина за пакување автоматска алуминиумска фолија со голема брзина SHWS-28

7187

1050308
 • Машина за пакување автоматска алуминиумска фолија со голема брзина
 • Спакувани таблети во алуминиумска фолија
 • Машина за пакување автоматска алуминиумска фолија со голема брзина
 • Спакувани таблети во алуминиумска фолија

Популарни пребарувања

35%

Совети за технологија за пакување таблети

35%

Технологии и опрема за производство на алуминиумска амбалажа со таблети

петнаесет%

Кажете на сигурен снабдувач на машини за пакување

петнаесет%

Упатства за употреба автоматско пакување на таблети

Нов бизнис за Русија и ЗНД

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Оценка опрема ТОП-10 / Опрема за автоматско дозирање и пакување за фармацевтски производи / Машина за пакување автоматска алуминиумска фолија со голема брзина SHWS-28

Машина за пакување автоматска алуминиумска фолија со голема брзина SHWS-28

SHWS-28 Автоматска машина за пакување со голема брзина на алуминиумска фолија е интегрална машина за пакување со употреба на алуминиумска фолија и разни видови хартија како материјал за пакување. Машината е нов производ кој се произведува преку постојани научни истражувања, унапредувања и иновации, како и преку систематизација на меѓународни напредни технологии и во комбинација со фактичката состојба во фармацевтската индустрија. Напредната и компактна форма на опремата, висока продуктивност, низок шум, практично работење и одржување (брзо заменување на калапите заштедува време). Големината на примерокот може слободно да се прилагоди. Пневматското печат може слободно да се прилагоди на вистинското место. Дигитален уред за контрола на температурата овозможува поточно ниво на температурата. Бесконечно променлива брзина. Употребата на алуминиумска фолија, разни видови хартија, е погодна за сите видови таблети и капсули. Добра затегнатост и долг рок на траење. Уредот за извртување обезбедува прекрасен изглед на плочите, а истовремено го одржува работното место чисто, уредно и лесно достапно за чистење. Системот за ладење на вода обезбедува непрекинат систем за напојување без одржување. Дополнителни конфигурации: системот за одводнување на ликвидацијата е контролиран од програмабилен логички контролер на програмата Митсубиши (PLC) за да го контролира процесот на пакување (во отсуство на материјал за пакување, кога има голема разлика во големината на пакувањето или во отсуство на материјал за пакување, системот) автоматски го прикажува статусот на екранот и дава сигнал за да се избегне хит неисправни производи на дистрибутивната мрежа). Ролери систем за печатење на серии броеви: овој систем има два начина на печатење: 1. користејќи цврсто термопластично тркало за боење за ролерирање на датумот на производство, број на серија, датум на истекување и слично до посакуваната област за печатење. 2. Директно печатење без тркалање на тркалото за мастило. Има функција за поставување на локацијата на печатење на ролери, може да го намали бучавата на машината, итн. Систем за проверка на графичка верзија: според барањата на клиентите, се користи систем за следење на курсорот за да се заврши автоматски проверката на верзиите. Екран на допир: продолжување на методите за контрола на копчето, пријателски и функционален интерфејс.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 47.790 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 09/08/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за пакување автоматска алуминиумска фолија со голема брзина SHWS-28

 • Означено како: Алуминиумска фолија ИСТО Каталог на опрема Ламинирана хартија Пластична кутија Пакување со ленти Апликатор за пилули Апчиња Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Пакување Опрема за полнење

Популарни пребарувања

35%

Совети за технологија за пакување таблети

35%

Технологии и опрема за производство на алуминиумска амбалажа со таблети

петнаесет%

Кажете на сигурен снабдувач на машини за пакување

петнаесет%

Упатства за употреба автоматско пакување на таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашата задача и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Сите ние одговорност и ризици за испорака, осигурување и царина дозвола за стока во Русија. Понатамошен транзит кон земјите на ЗНД.
 5. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 6. По пристигнувањето во Русија испорака на опрема до врати.
 7. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 или направете барање во табулаторот "Побарајте повик" и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање за клиенти од Русија и други земји на ЗНД.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТАБЕЛ И ТЕХНОЛОГИИ ЗА ПАКУВАINGЕ НА КАПСУЛИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на меки групни ќелии за пакување на таблети, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНА ФАРМАЦЕВТСКА ПРОДУКЦИЈА.
Во Русија, имаме автоматски машини за пакување дизајнирани за групно пакување на таблети со употреба на еднослојни и композитни материјали за пакување од филм во ролна без термичко смалување, кое им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на машини за пакување на таблети може да понуди опрема за автоматска и полуавтоматска употреба.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА ГРАUPЕНСКО ПАКУВАЕ НА ТАБЕЛИТЕ ВО ПОВЕ ORЕ И ТЕЛЕРНА.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за пакување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машина за пакување групно пакување на таблети во мека амбалажа, засновано врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Брза автоматска опрема за пакување во алуминиумска фолија "SHWS-28"
Продуктивност: 800-1600 парчиња / мин (8 реда)
Максимална ширина на пакувањето: 280 мм
Напон: 220V, 50/60 Hz
Моторна моќност: 0,4 KW
Енергија на грејач: 3 KW
Исечена количина: 1-5
Компримиран воздух: 0,45 MPa
Големина на пакување: 990x1650x1630 mm
Тежина: 550 кг
Тежина на испорака: 650 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на голема брзина автоматска опрема за пакување во алуминиумска фолија SHWS-28.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска опрема со голема брзина за пакување во алуминиумска фолија може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Оваа опрема за автоматско пакување ја користиме за групно меко пакување таблети во алуминиумска фолија. Однапред, производителот испрати примероци од таблети за прилагодување и тестирање пред да ја испрати опремата.

Коњ I. Во, Градот Новосибирск

Ние спакуваме таблети со дијаметар од 12 мм во ленти од 10 парчиња по пакување. Таблетите се снабдуваат со вибрирачка маса со упатства. Овој AUT е со добар квалитет, но нарачуваме шахти со плетена мрежа во Русија. Од Кина, шахтите не поминуваат термичко зацврстување.

Тркачот К. М.Киев

Ми се допадна услугата и најважното ми беше многу правилно објаснето. Нема поплаки за машината за пакување таблети во алуминиумска фолија или хартија.

Еремина О.С.Черногорск

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за пакување таблети во алуминиумска фолија. Минипрес се сврте и сè беше решено што е можно поскоро. Задоволни сме од опремата.

Велис А. Р., Град Брест

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  ЈАС СУМ, , ,

  опрема за автоматско пакување со голема брзина shws-28 од алуминиум.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: